צפון: לעולם בעקבות החשק

צפון: לעולם בעקבות החשק
חפש את האישה. ד"ר אריק שכטר
צילום: דוברות כללית

הפרסומים בתקשורת על “גלולת החשק המיני” הביאו לגל פניות של נשים למרפאת “יחסים” המרכז לשיפור התפקוד המיני. ד”ר אריק שכטר, מנהל המרפאה, המשותפת לכללית ולבית החולים רמב”ם: “החשיבות העיקרית היא בהעלאת המודעות לטפל בבעיות החשק המיני בקרב נשים ובלגיטמציה הניתנת לנשים לבטא את המיניות שלהן”.
מאז פורסם כי ה-FDA (רשות התרופות האמריקאית) אישרה את התרופה המכונה “ויאגרה נשית”, נרשמה עליה חדה בפניות למרפאת “יחסים” המרכז לשיפור התפקוד המיני, המשותפת לשירותי בריאות כללית בחיפה ולבי”ח רמב”ם בחיפה. המרפאה מנוהלת ע”י ד”ר אריק שכטר, מומחה בכללית ברפואת המשפחה וברפואת מין.
ד”ר שכטר מבקש לציין שהתרופה עדיין לא קיימת בארץ וגם יעילותה שנויה במחלוקת, אולם, חשיבות הפרסום בכך שעצם הדיון במיניות נשים הוציא את הנושא מהארון ובלי קשר לתרופה, צפוי שיותר נשים תעזנה לפנות ולבקש סיוע בתחום זה.

חפש את האישה. ד"ר אריק שכטר|צילום: דוברות כללית
חפש את האישה. ד”ר אריק שכטר|צילום: דוברות כללית

ד”ר שכטר מוסיף כי כרופא וכסקסולוג בעל התמחות אירופית ברפואת מין,שצבר ניסיון רב בטיפול בהפרעות התפקוד המיני בנשים, ספק אם התרופה החדשה תחולל אותה מהפכה כמו הויאגרה לגברים ולא נכון לכנותה כך. הסיבה לכך, הוא השוני המהותי בין גברים לנשים. אצל הגבר עיקר הטיפול אינו בחשק, אלא בפיתרון בעיה מכנית של הזרמת דם לפין, כדי שתהיה זיקפה, אם נשתמש בדימוי שגבר הוא כמו מכונה עם מתג on off.
לעומת זאת, מנגנון החשק הנשי מורכב בהרבה והוא כמו מטוס קרב מרובה כפתורים– להשגת חשק מיני נשי נדרש איזון עדין בין גורמים שונים והוא מושפע מהרבה מאוד גורמים חיצוניים, שלכאורה אינם קשורים במיניות, על כן, פיתרון תרופתי הוא חלקי ופשטני מדי.
ייתכן שהתרופה תסייע במקרים מסוימים, אך דרוש טיפול מקיף הנוגע במכלול המרכיבים של מיניות האישה– תוך התייחסות למדדים רפואיים, התנהגותיים ורגשיים – מכלול טיפולי כזה מתבצע במרפאת היחסים.
מרפאת יחסים היא שיתוף פעולה פורה וייחודי בין הכללית לרמב”ם, למתן שירות בתחום ההפרעות בתפקוד המיני. ההפרעות בתפקוד המיני שכיחות ביותר, הן בנשים והן בגברים.
ד”ר שכטר, מציין בצער כי למרות שלרובן של הבעיות יש פתרון קל ומהיר יחסית, רוב הסובלים מהססים לפנות לקבלת עזרה וממשיכים לסבול, תוך פגיעה באיכות החיים של המטופל, בן או בת הזוג ולעתים עד כדי הרס המרקם המשפחתי. בעיקר ממעטות לפנות נשים, שכן גם כיום עדיין קיימת תפיסה שמעניקה לגיטימציה לגברים לטפל בהפרעות בתפקוד המיני לגברים, אך לא לנשים. נושא שהועצם עם הדיבור על הוויאגרה ודומותיה. כאמור, צוות יחסים רואה מגמת שינוי במצב בעקבות הפרסומים האחרונים ומקווה שאכן עצם פיתוחה של התרופה והפרסומים עליה יעניק יתר לגיטימציה לנשים להתמודד עם ההפרעות שלהן בתפקוד המיני.
צוות מרפאת יחסים הינו צוות מולטי דיסציפלינארי הכולל רופאים, סקסולוגים, אח וסגל אדמיניסטרטיבי המטפל במגוון ההפרעות בתפקוד המיני של נשים, גברים וזוגות. מגוון הבעיות המטופלות על ידו כולל: הפרעה בזיקפה, שפיכה מוקדמת, הפרעה בחשק המיני בגברים ונשים, וגיניזמוס, כאב ביחסי מין ועוד ועוד.
השירות הנו מחוץ לסל ונגיש לכולם, בתשלום נמוך יחסית למקובל בשוק הפרטי, אך חשוב מכל: מדובר בצוות מקצועי מאד ברמה גבוהה. לרוב, אין צורך בביקורים רבים, כך שהטיפול נגיש לאוכלוסייה רחבה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *