מחקר: דיאטה מסייעת בכניסה להריון

מחקר: דיאטה מסייעת בכניסה להריון
רקמות השומן פוגעות בפריון. אישה בהיריון
צילום: pixabay.com

מתברר כי יש סיכוי גדול להפריה לאחר ירידה במשקל, גם אצל נשים עם תסמונת השחלה הפוליציסטית

מחקר חדש שנערך בקרב 329 נשים עם תסמונת השחלה הפוליציסטית חשף כי לירידה במשקל יש השפעה חיובית משמעותית על ההצלחה בטיפולי פריון. במסגרת המחקר חולקו הנשים לשתי קבוצות – קבוצה אחת החלה בטיפולים מיד ואילו משתתפות הקבוצה השנייה עברו קודם לכן תוכנית להורדה במשקל באמצעות תזונה נכונה וספורט. רק לאחר מכן הן טופלו באותה דרך. ההבדל בתוצאות היה דרמטי – שיעור הביוץ עלה אצל הנשים שהרזו עלה מ-48% ל-62% ואילו מספר הלידות המוצלחות זינק מ-10% בקבוצה הראשונה ל-25%.

רקמות השומן פוגעות בפריון. אישה בהיריון|צילום: pixabay.com
רקמות השומן פוגעות בפריון. אישה בהיריון|צילום: pixabay.com

ד”ר איליה בר, יו”ר המרכז הרפואי לפוריות, מסביר כי תוצאות המחקר תואמות מידע מוקדם שהיה מוכר לרופאים, ולפיו ירידה במשקל מסייעת בשיפור הפוריות, גם אלו שאינן סובלות מהתסמונת. לדבריו: “רקמות השומן ובעיקר אלו הממוקמות באזור הבטן, משחררות לגוף את הורמון האסטרוגן שגורם לשיבוש בפעילויות של מערכת הרביה וליצירת אותות שווא שפוגעות ביכולת של רירית הרחם לקלוט הריון חדש. לאחר הורדה במשקל כמות ההורמונים שנפלטת לגוף יורדת ובהתאם עולה הפריון”.

ד”ר בר מוסיף ומציין כי נשים שחוו בעבר כישלונות בניסיון להיכנס להיריון, צריכות לשקול לפני תחילת הטיפולים, הצטרפות לתוכנית משולבת של תזונה נכונה וספורט, במטרה להוריד במשקל ובמקרים קיצוניים אף לשקול ניתוח לקיצור קיבה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *