משרד האוצר ימשיך לתקצב את תכנית המענקים בפריפריה

משרד האוצר ימשיך לתקצב את תכנית המענקים בפריפריה
חיזוק הרפואה הציבורית. הכנסת
צילום: ויקיפדיה

במסגרת מיזם זה רופאים מומחים שעוברים לפריפריה יזכו למענקים של מאות אלפי שקלים

משרד האוצר הודיע כי הוא חוזר בו מהחלטתו הקודמת וימשיך לתקצב את תכנית המענקים למעבר רופאים לפריפריה. במסגרת מיזם זה רופאים מומחים שעוברים לפריפריה יזכו למענקים של מאות אלפי שקלים, כחלק מהמאמץ של השנים האחרונות לחזק את הרפואה ביישובי הספר.
בעקבות התחייבות האוצר, אישרה ועדת הכספים את רפורמה חדשה שעיקרה מעבר לפרוצדורת ‘החזר’ כספי למטופל על טיפולים או ייעוץ אצל רופא מומחה ל”הסדר’. קרי, לכל קופה תהיה רשימה של רופאים בהסדר, אליהם יוכלו המטופלים לפנות בתשלום השתתפות עצמית מינימלית של עשרות שקלים בלבד. ראוי לציין כי למרות שחברי הוועדה תמכו ברפורמה שיזם משרד האוצר, הם איימו שלא לאשר אותה אלא עם יימשך תקצוב פרויקט המענק לרופאים.

חיזוק הרפואה הציבורית. הכנסת|צילום: ויקיפדיה
חיזוק הרפואה הציבורית. הכנסת|צילום: ויקיפדיה

על פי הצעת החוק שכאמור אושרה במסגרת חוק ההסדרים, ייאסר על הגופים המעניקים ביטוחי בריאות לתת החזר כספי בגין טיפול, שמבוטחים עברו באופן פרטי. במקום זאת, תעמוד לרשות המבוטחים האפשרות לקבל טיפולים באמצעות הסדר שייעשה בין חברות הביטוח לרופאים. לאחר שיאושר החוק, יוכלו המבוטחים לפנות לרופאים שבהסדר. בכך, טוענים במשרד האוצר, יתאפשר להשיג מחירי טיפול זולים יותר עבור המבוטחים וזאת עקב כוח המיקוח הגדול יותר של החברות לעומת אנשים פרטיים. עוד טוענים באוצר ובמשרד הבריאות, הצעד עשוי לתמרץ רופאים להיכנס להסדר, מה שיחזק את הרפואה הציבורית על חשבון הרפואה הפרטית.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *