נחנכה תחנת מד”א בבאקה אל-גרבייה

נחנכה תחנת מד”א בבאקה אל-גרבייה
חג החנוכה. התחנה בבאקה אל גרבייה
צילום: מיקי פריידן

מי שתרמה את הכסף לבניית התחנה היא ניצולת שואה היחידה מבני משפחתה ששרדה את השואה

תחנת מד”א חדשה נחנכה בבאקה אל-גרביה. המבנה החדש נבנה בכניסה לעיר מכיוון כביש 9, בסמוך לתחנת הכיבוי. כך, תוכל הנקודה להעניק מענה רפואי מהיר לנוסעים בכבישים 6 ו-9, שהנם צירים מרכזיים באזור.

נקודת ההזנקה של מד”א בבאקה אל גרבייה מאופיינת בפעילות ההומניטרית הייחודית שהיא מקפידה לעשות למען תושבי האזור, דוגמת איסוף מזון לחודש הרמדאן וימי הסברה בבתי הספר. מידי שנה מוסמכים מעל ל- 50 מתנדבים בקורסים שונים שמתקיימים בעיר, וכיום ישנם מעל ל-100 מתנדבים הפעילים בנקודת ההזנקה ובתחנות מד”א בסביבה.

חג החנוכה. התחנה בבאקה אל גרבייה|צילום: מיקי פריידן
חג החנוכה. התחנה בבאקה אל גרבייה|צילום: מיקי פריידן

באירוע חנוכת נקודת ההזנקה שנערך היום, לקחו חלק ראשי אגודות ידידי מד”א מהעולם שנמצאים בארץ במסגרת כנס IMDAC (International Magen David Adom Conference) שנערך השבוע בישראל. בטקס נכחו נציגי אגודת הידידים של מד”א בהולנד שתרמה את הכספים ששימשו להקמת מבנה נקודת ההזנקה, מנכ”ל מד”א, שגריר הולנד בישראל, ראש עיריית באקה אל-גרבייה ועוד מכובדים נוספים.

יו”ר אגודת ידידי מד”א בהולנד, ד”ר מריאן שפרכר סיפרה: “מי שתרמה את הכסף לבניית התחנה היא ניצולת שואה היחידה מבני משפחתה ששרדה את השואה. רק לאחר פטירתה נודע לנו שהיא תרמה את כספה למגן דוד אדום למען הצלת חיים ולצערנו, היא לא יכולה לראות את התוצאה של תרומתה הנדיבה. תודה רבה לאנשי מגן דוד אדום, אין ספק שנמשיך לתמוך בכם”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *