רופאים על הבר

רופאים על הבר
ללמוד רפואה על הבר. בליינים
צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com

מחר בערב יתקיים אירוע יוצא דופן וראשון בארץ בו רופאים מומחים יגיעו אל ברים ובתי קפה לפגוש את החולים העתידיים

רופאים מבית החולים ‘קפלן’ הבינו שהיחס של האזרחים כלפיהם לא כל כך אהוד אולי בעיקר בגלל הלחץ בתקופת החורף במיון ובמחלקות האשפוז ועל כן הם החליטו לקום ולעשות מעשה.

לצאת למקומות בילוי לברים ולבתי קפה עם חלוק לבן והרבה ידע מקצועי, לספר ולשתף את הצעירים הבליינים על המקצוע החשוב בעולם – על עבודתם ועל נושאי ההתמחות שלהם.

מחר יום רביעי (8.6) בשעה 20:30 יגיעו 36 רופאים מבית החולים ‘קפלן’ לברים ובתי קפה ברחבי העיר רחובות ויקיימו הרצאות לקהל הרחב בנושאים שונים בהם הם מתמחים.

זו פעם ראשונה שאנשים יגיעו לבילוי, ישתו אלכוהול יוכלו לא רק להכיר בני זוג פוטנציאלים אלא גם לשמוע על הדברים שהכי מעניינים אותם מתחום הרפואה מפי הרופאים הבכירים ביותר.

המפגש בין הבליינים לרופאים במקום כמו בר או מועדון ללא ספק ייצר כמה סיטואציות מעניינות ביותר. אנו מקווים מאד שאף אחד לא יחזור באמבולנס הביתה.

ללמוד רפואה על הבר. בליינים|צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com
ללמוד רפואה על הבר. בליינים|צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com

אז הינה כמה דוגמאות מן ההרצאות שתתקיימנה מחר בפאבים ברחובות –
ד”ר גיאלין, מנהל יחידת הטראומה – הכירורג הראשי של משלחת בית חולים של חיל הרפואה באסונות טבע –
משלחות הסיוע הן מקור גאווה למדינת ישראל, אך לעיתים ישנה ביקורת בשל העלויות הגבוהות. ההרצאה תסקור את עבודת בית חולים שדה בעשור האחרון, כאשר גולת הכותרת הייתה רעידת האדמה בהאיטי בינואר 2010. ההצלחות והכישלונות, הדילמות הרפואיות והמוסריות, וגם ההתלבטויות והספקות מנקודת המבט של הכירורג הראשי של המשלחות.

ד”ר אייל נדיר, רופא מומחה למחלות זיהומיות – “החיידקים ואנחנו מלחמה ושלום” –
חיידקים ושאר מיקרואורגניזמים נמצאו על פני כדור הארץ הרבה לפני שבני האדם “נבראו”. מורכבות יחסי הגומלין ביננו לבינם ובינם לבין עצמם גדולה הרבה יותר רק מעצם היותם של החיידקים גורמי מחלה פוטנציאליים. גילוי האנטיביוטיקה והשימוש המאסיבי בה הפר את שיווי המשקל ויצר מציאות חדשה שתאלץ אותנו בקרוב “לחשב מסלול מחדש” וגם להבין את מוגבלותנו העכשווית מול אינטליגנציה מסוג אחר

ד”ר יאיר סקורניק, מומחה למחלות פנימיות ומנהל המחלקה לניהול סיכונים – תרופות חדשות לטיפול בסוכרת –
סוכרת היא המגיפה של המילניום השלישי ומעריכים כי ברחבי העולם כ-500 מיליון חולי סוכרת. לשמחתנו בשנים האחרונות פותח ומספר קבוצות חדשות של תרופות לטיפול בסוכרת, המתבססות על מנגנוני פעולה חדשים. תרופות אלה מהוות נדבך חשוב בטיפול בסוכרת.

ד”ר יונתן להב, מנהל היחידה לניתוחי גרון ומיתרי הקול – צרידות ושינויים בקול –
מיתרי הקול: איך זה עובד? איך ניתן להבטיח קול צלול ונעים? אלו מחלות ונזקים נגרמים למיתרי הקול? כיצד ניתן למנוע ולטפל?

רופאי חלום – ליצנים רפואיים – השפעת ההומור על הבריאות, ענת זוננפלד ונועם ענבר ליצנים רפואיים –
מטרת הליצנות הרפואית היא לתמוך ולסייע בתהליכי הטיפול, השיקום וההחלמה של המטופל\ת. מטרה זו מושגת באמצעות שילובם של ליצנים רפואיים בעבודת הצוות הרפואי תוך שהם מנצלים לצורך ביצוע תפקידם את הידע, הכלים וכישוריהם האומנותיים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *