תיאסר הסתה נגד רופאים ועובדים סוציאליים

תיאסר הסתה נגד רופאים ועובדים סוציאליים
דוקטור, תציל אותי. "הרופא" מאת סמואל ליוק פילדס
צילום: ויקיפדיה

עו”ד חן שמילו מההסתדרות הרפואית: “אנחנו מערבים את המשטרה, אך יש מקרים שהם אפורים מבחינה פלילית”

דוקטור, תציל אותי. "הרופא" מאת סמואל ליוק פילדס|צילום: ויקיפדיה
דוקטור, תציל אותי. “הרופא” מאת סמואל ליוק פילדס|צילום: ויקיפדיה

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח”כ יעקב מרגי, לפיה פרסומים פוגעניים בכל דרך, העלולים להביא למעשה אלימות פיזית נגד איש צוות במוסד רפואי או עובד רווחה, תגרור אזהרה ולאחריה הרחקה של עד חצי שנה מהמוסד הטיפולי, למעט אם נזקק המפרסם לטיפול רפואי או טיפול רווחה חיוני. זאת בנוסף לחוק הקיים כיום המאפשר הרחקה כזאת במצב של אלימות פיזית או מילולית בפני המטפל, וכן הטלת מאסר של עד חמש שנים במקרי הסתה לאלימות.
אסנת בלס-רביב, פקידת סעד ומנהלת מרכז הקשר בקריית ביאליק, סיפרה בדיון: מטופל השתולל במרכז הקשר, השיג את מספר הטלפון האישי שלי ושלח לי הודעות: “הטיפול שלך רשלני ומגעיל, אין לי מושג איך נתנו לך לנהל, פרצוף לא סימפטי”. פרסמו את מספר הטלפון שלי באינטרנט. אני חוששת שמישהו ייקח את זה צעד אחד קדימה”.
שרית צרפתי, מרכזת עירונית לעניין חוק נוער בעיריית תל אביב סיפרה בדיון: “עובדים סוציאליים עוזבים את תפקידם בגלל איומים ואני לא מצליחה לגייס אחרים במקומם. גם בני המשפחה של העובדות מאוימים ומפגינים מול בתיהם עם שלטים: “הסוהרות מטרבלינקה”. הגשנו אינספור תלונות למשטרה, אך הן נסגרות מחוסר עניין לציבור”.
עו”ד חן שמילו מההסתדרות הרפואית: “אנחנו מערבים את המשטרה, אך יש מקרים שהם אפורים מבחינה פלילית”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *