אם שותים, לא מתייבשים

אם שותים, לא מתייבשים

על חשיבות שתיית מים בכל גיל ובכל עונה, אין חולק. אבל כשמדובר בילדים, זו סוגיה לא פשוטה.

אם ילדים לא צמאים, הם לא שותים. וגם אם הם צמאים, רבים מהם לא נהנים לשתות או לא מבינים את חשיבות השתייה ומוותרים על צריכת נוזלים שעלולה להביא להתייבשות. או שהם מתעקשים על משקאות ממותקים מסוג שוקו ופטל, ענבים וקולה, הגורמים להשמנה ובעיות שיניים וחניכיים, לפעמים גם לסוכרת. ומה שנכון בחופש הגדול, נכון לא פחות בשנת הלימודים. התייבשות סמויה שהורים לא מודעים לה, עלולה לפגוע בריכוז בכיתה ובבית.

אם ילדים לא צמאים, הם לא שותים
אם ילדים לא צמאים, הם לא שותים

האם ניתן לגרום לילדים לשתות יותר מים בלי לעורר בהם אנטי ובלי “לחפור”? – חמישה הטיפים הבאים עשויים לעזור:

1.קבעו בשיתוף הילדים זמנים קבועים לשתייה – גם כשלא מרגישים תחושת צמא. למשל הפסקת 10, הפסקת 12, ובצהריים ברגע שחוזרים הביתה מהלימודים. כדי להפוך את העניין לאטרקטיבי יותר, קנו לנו שעון יד עם טיימר שיצלצל ויתריע בכל שעה שקבעתם איתם. הסבירו שכאשר השעון מצלצל הולכים לבקבוק המים שבתיק או לקולר בבית הספר.

2.דאגו שתמיד יהיה בקבוק מים זמין – בתיק האוכל, בחדר המשחקים, על שולחן הכתיבה בחדר הילדים, בקנקן במטבח או בסלון. במקביל, הרחיקו או אפילו אם אפשר אל תכניסות הביתה משקאות ממותקים עתירי קלוריות ריקות, צבעי מאכל וסוכר.

3.אם הילדים מסרבים בעקשנות למים נטו, הוסיפו להם קצת טעם – לימון וקמצוץ סוכר למשל.

4.במידה ומים משעממים את הילדים, נסו לתת להם לשתות מים מוגזים (סודה) – לחלק מהילדים השינוי במרקם מעורר עניין.

5.תנו לילדם לשתות מקשית – זה גורם להם לשתות יותר מבלי שהם שמים לב כמעט. יש כוסות פלסטיק אליהן מחוברת קשית מפלסטיק והילדים אוהבים לשחק אתה בפה. כך הם גם ישתו יותר.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *