נהריה: מטפלים בהשמנת יתר

נהריה: מטפלים בהשמנת יתר
בעיה כבדת משקל. שמן
צילום: pixabay.com

משרד הבריאות החליט להכיר במרפאת בית החולים לטיפול בהשמנה כמרכז ארצי, שייתן טיפול כירורגי בשילוב גישה רב תחומית

משרד הבריאות החליט השבוע כי המרפאה לטיפול בריאטרי (השמנת יתר ותסמונת מטבולית), הפועלת בבית החולים בנהריה, תהווה מרכז ארצי שייתן טיפול כירורגי בהשמנה, בשילוב גישה רב תחומית.

בשנת 2012 הוקם במרכז הרפואי לגליל צוות ייעודי לטיפול ולמעקב אחר השמנת יתר חולנית. בהמשך נבנתה מרפאה רב תחומית, הכוללת דיאטנית ועובדת סוציאלית, לצורך קיום הערכה טרום ניתוחית ומעקב לאחר הניתוח. מלבד בדיקה של רופא מרדים וכירורג שהחולה עובר במרפאה, הוא ניצב גם בפני ועדה בריאטרית טרום ניתוחית.

בעיה כבדת משקל. שמן|צילום: pixabay.com
בעיה כבדת משקל. שמן|צילום: pixabay.com

המרכז הבריאטרי הוא חלק מהמחלקה לכירורגיה כללית ב’, בהנהלת ד”ר איגור וקסמן, ובראשו עומד ד”ר מועאד פראג’. מאז הקמתו בוצעו במרכז הבריאטרי יותר מ-300 ניתוחים במגוון ניתוחי השמנה, חלקם ניתוחים חוזרים עקב כישלון טיפולי, או ניתוחים בחולים מורכבים. ד”ר פראג’: “הקו המנחה אותנו במחלקה הוא להתאים למטופל את הניתוח הטוב ביותר עבורו מבין מגוון הניתוחים המבוצעים, ולתת לו טיפול מקיף רב תחומי, הכולל הערכה והכנה טרום ניתוחית. הצוות הרפואי מלווה את המטופל לאחר הניתוח”.

ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר מומלצים בעיקר לחולים עם מדד מסת גוף (BMI) מעל ל-40 או עם BMI מעל ל-35 עם מחלות נלוות, כמו סוכרת סוג 2, יתר לחץ דם, שומנים גבוהים בדם ודום נשימה בשינה. עם זאת, הפדרציה הבינלאומית לסוכרת המליצה בנייר עמדה שפירסמה, לשקול ביצוע ניתוח בחולים הסובלים מהשמנת יתר, סוכרת ומחלות לב וכלי דם, רק כחלופה טיפולית נוספת.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *