החברות הכי טובות ילדו בחדרי לידה סמוכים

החברות הכי טובות ילדו בחדרי לידה סמוכים
מזל טוב כפול. מימין: ליטל סמואל קצבורג ובתה וטימור כספי ובנה
צילום: יח"צ

טימור כספי: “נפגשנו לראשונה באיי אנדמן שבהודו, דרך מכר משותף. מיד הרגשתי שהחיבור בינינו הוא כמו של חברות ותיקות מאז ומעולם”

טימור כספי בת 29 מקיבוץ מעיין ברוך הגיעה עם בעלה לחדרי הלידה בזיו ונדהמה למצוא שם את חברתה הטובה ביותר, ליטל סמואל קצבורג בת 31 ממושב בית הלל, כשהיא בעיצומה של לידה טבעית. לשמחת החברות ובני זוגם, נולדו שני התינוקות בהפרש של פחות משעה. למשפחת כספי, בן ולמשפחת קצבורג, בת.

אחיות מחלקת היולדות בזיו הבחינו מיד בחברות האמיצה בין שתי היולדות הטריות ודאגו לשבץ אותן בחדר משותף בתנאי בִּיוּת מלאים, כך שהתינוקות נוכחים לצידן בכל שעות היממה.

התינוקות המתוקים כנראה כבר הפנימו שגורלם נקשר זה בזה לנצח והם מקפידים להתעורר באותו הזמן על מנת להיות רעבים ביחד ושבעים ביחד.

מזל טוב כפול. מימין: ליטל סמואל קצבורג ובתה וטימור כספי ובנה|צילום: יח"צ
מזל טוב כפול. מימין: ליטל סמואל קצבורג ובתה וטימור כספי ובנה|צילום: יח”צ

רחל לוי, האחות האחראית במחלקת יולדות במרכז הרפואי זיו איחלה ליולדות המשך חברות אמיצה ושגם הדור הבא יהיה בקשר יפה שכזה. כמו כן ציינה לוי, כי טרנד ‘הביוּת המלא’ המכונה גם ‘אפס הפרדה בין היולדת לרך הנולד’, תופס תאוצה רחבה בשנים האחרונות ובמרכז הרפואי זיו הוא מונהג כבר שנים. “אנחנו מאוד תומכים בשהייה של התינוק לצד האם לאורך היממה ומאפשרים לכל אם החפצה בכך לקבל את השירות הרפואי על ידה, כולל בדיקות דם וטיפול אור נגד צהבת יילודים. אנחנו מעודדים ביות מלא ותומכים בהנקה, אבל גם מי שאינה מעוניינת להניק יכולה לבקש אפס הפרדה. הכל לפי רצונות היולדת ובכפוף כמובן למצב הרפואי של האם והתינוק”.

טימור כספי, האם הטרייה: “נפגשנו לראשונה באיי אנדמן שבהודו, דרך מכר משותף. מיד הרגשתי שהחיבור בינינו הוא כמו של חברות ותיקות מאז ומעולם”. מעט לאחר ששבה כל אחת מהן לביתה, הכירו השתיים את בני זוגן דור ואפיק, להם נישאו בהפרש של חצי שנה.
ליטל סמואל קצבורג, החברה הטובה, “מוסיפה: ביום הולדתי ה-30 נסענו דור בעלי ואני לחגוג באיטליה. כשחזרנו הרגשתי שאולי אני בהריון. קניתי ערכה לבדיקת הריון, הנחתי אותה בתיק שלי והלכתי מיד לבית של טימור. כשהיא פתחה את הדלת, הדבר הראשון שבישרה לי היה שהיא בהריון. בתגובה שלפתי את הערכה מהתיק ואמרתי לה: ובכן, כנראה שגם אני”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *