חדש בחיפה: מרפאת גינקולוגיה לילדות ומתבגרות

חדש בחיפה: מרפאת גינקולוגיה לילדות ומתבגרות
ילדים זה שמחה
צילום pixabay

ד”ר שלומי שגיא: “הצורך בהקמת המרפאה נובע מהסיבה שילדות ומתבגרות זקוקות להתייחסות שונה ומיוחדת”

בבית החולים בני ציון שבחיפה נפתחה מרפאת גינקולוגיה לילדות ומתבגרות. לדברי מנהל אגף נשים ויולדות במרכז הרפואי בני ציון, ד”ר שלומי שגיא, “הצורך בהקמת מרפאה גינקולוגית ייעודית לילדות ומתבגרות נובע מהסיבה שילדות ומתבגרות זקוקות להתייחסות שונה ומיוחדת בכל הקשור לבעיות גינקולוגיות, לאור המבנה, התפקוד והצרכים המיוחדים שלהן”.

הגעתם לגיל שאפשר להתחיל | צילום אתר pixabay
הגעתם לגיל שאפשר להתחיל | צילום אתר pixabay

גינקולוגיה של ילדות ומתבגרות הינו תחום חדש, העוסק בבעיות של מערכת הרבייה (גינקולוגיה) של בנות, החל משלב הלידה ועד גיל 21- 22. מנהל אגף נשים ויולדות במרכז הרפואי בני ציון, ד”ר שלומי שגיא מסביר כי, “כל תקופה בחיים של ילדה או של נערה, מתאפיינת בהתרחשותם של תהליכים פיזיולוגיים או פתולוגיים ייחודיים ולכן, בגילאים שונים יש להתאים את הטיפול למצבים בריאותיים שונים”.

ילדות ומתבגרות נמצאות על הגבול הדק שבין ילדה לאישה ובשל כך, נוצר לעתים קושי בקבלת מענה מתאים מרופאים המטפלים בשתי אוכלוסיות אלה, מוסיף ואומר מנהל אגף נשים ויולדות במרכז הרפואי בני ציון, ד”ר שלומי שגיא.
ד”ר שגיא מציין עוד, במטרה להשיג את השמירה המיטבית על בריאותן של ילדות ושל מתבגרות מינקות ועד לשלב החיים הבוגרים, פועלות בעולם כולו מרפאות ייחודיות המורכבות מצוות רב תחומי, הנותן מענה למגוון גדול של בעיות האופייניות לגיל המטופלת. הצוות כולל בדרך כלל רופא נשים המיומן בגניקולוגיה של גילאים אלה, עובדת סוציאלית ו\או פסיכולוגית, תזונאית ומומחים אחרים.

המרפאה החדשה במרכז הרפואי בני ציון, בניהולה של מומחית למתבגרות, ד”ר נטליה וולקוב מאגף נשים ויולדות בביה”ח, מטפלת במגוון בעיות הקשורות במערכת הרבייה של ילדות ושל מתבגרות עם תשומת לב מיוחדת לרפואה מונעת, הכוללת: הדרכה להיגיינה נאותה, שמירה על משקל תקין, מניעת תחלואה כתוצאה מתהליכי התבגרות מוקדמים או מאוחרים, הדורשים התערבות, איתור מוקדם של פגמים ותיקונם או הפנייה למרכזים המתמחים בתיקונים מורכבים ושימוש מושכל באמצעים למניעת הריון ומניעת מחלות המועברות במגע מיני.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *