מומחה: ניתן למנוע סרטן מילדים

מומחה: ניתן למנוע סרטן מילדים
בעתיד הסרטן עשוי להיעלם. די.אן.איי
צילום:pixabay.com

יו”ר המרכז הרפואי לפוריות: כדי להימנע מהעברת המחלות על ההורים לעבור שני הליכים חדשניים

לרגל יום הסרטן הבינלאומי שחל ב-4 בפברואר נחשפה לאחרונה פריצת דרך ברפואה אשר מביאה לכך שהורים יכולים לבחור שלא להעביר לילדיהם חלק מסוגי הסרטן, כמו סרטן השד והשחלות ומחלות תורשתיות נוספות.
לדברי יו”ר המרכז הרפואי לפוריות, ד”ר איליה בר, כדי להימנע מהעברת המחלות על ההורים לעבור שני הליכים חדשניים. בשלב הראשון ביצוע סקר גנטי מקיף, לאיתור גנים של מחלות שהם נושאים ויתכן שהם כלל לא מודעים להן. כך למשל גברים יכולים לשאת גנים מחוללי סרטן השד והשחלות מבלי שיחלו, ולהעביר את המחלה לבנותיהם ונכדותיהם. הסקר רחב בהרבה מהבדיקות הסטנדרטיות שנערכות בדרך כלל לזוגות וכולל בדיקה של למעלה מ-20 אלף גנים שונים. בתום תהליך זה מסומנים הגנים הבעייתיים של בני הזוג.
בשלב השני העוברים שנוצרים מהחיבור של הזרע והביצית של בני הזוג עוברים אף הם אבחון גנטי בימים הראשונים שלאחר ההפריה. מתוך העוברים בוחרים את אלו שאינם נושאים את הגנים של מחלות ההורים ורק הם מוחזרים לרחם האשה.
לדברי ד”ר איליה בר, לאפשרות למניעת העברת מחלות לדור הבא השלכות מרחיקות לכת שיביאו לכך שבדורות הבאים תוחלת חיים של 100 שנים ויותר תהיה מקובלת. כמו שמחלות ומגפות שהפילו בעבר חללים רבים עברו מהעולם או ממוגרות כיום בעזרת תרופה, כך יהיה גם עם הסרטן, הסוכרת ומחלות רבות אחרות.

בעתיד הסרטן עשוי להיעלם. די.אן.איי|צילום:pixabay.com
בעתיד הסרטן עשוי להיעלם. די.אן.איי|צילום:pixabay.com


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *