מחקר: לקנאביס השפעה חיובית על הפוריות

מחקר: לקנאביס השפעה חיובית על הפוריות
בריא אבל בצורתו המקורית. קנאביס
צילום: pixabay.com

עם זאת המחקר בדק שימוש בקנאביס רפואי שגדל באופן טבעי, ואין הכוונה לחומר אותו מוכרים סוחרי סמים, אשר לרוב מכיל חלקם רעילים

מחקר חדש שפורסם בארה”ב מגלה כי בניגוד לאזהרות הרופאים, השימוש בקנאביס אינו פוגע בפוריות, אלא אף משפר אותה. עם זאת, ראוי להקדים ולהבהיר כי המחקר בדק שימוש בקנאביס רפואי שגדל באופן טבעי, ואין הכוונה לחומר אותו מוכרים סוחרי סמים, אשר לרוב מכיל חלקם רעילים אשר מגבירים את עוצמתו.

המחקר בוצע בבית הספר לרפואה בבפאלו שבמדינת ניו יורק. החוקרים חשפו עכברים זכרים לקנאביס למשך כשבועיים ואז התברר כי חל שיפור באיכות הזרע של העכברים, בהשוואה לקבוצת ביקורת.

בריא אבל בצורתו המקורית. קנאביס|צילום: pixabay.com
בריא אבל בצורתו המקורית. קנאביס|צילום: pixabay.com

ד”ר איליה בר, יו”ר המרכז הרפואי לפוריות, מסביר כי קנאביס מפחית לחצים ודכאון ומגביר את השלווה, דבר אשר מגדיל את כושר הפוריות. הוא גם מדגיש כי כאמור לעיל, שימוש בקנאביס שנקנה מסוחרי סמים, עלול לפגוע בפוריות, גם של גברים וגם של נשים, ולגרום לנזקים רפואיים שונים, גם לאחר שימוש חד-פעמי. לטענתו, כמו אצל חולי סרטן, החומרים הכימיים החזקים להם חובה לחשוף אותה במטרה להבריא, יוצרת לעיתים “שברים גנטיים” בתאי המין, שהם רגישים ביותר להשפעות חיצוניות.

ד”ר בר מזכיר כי גם עצם העישון של הקנאביס אינו בריא, מאחר והשימוש שלו מלווה בטבק המכיל רעלנים, עלול לגרום נזק לפוריות, גם אצל מי ששואפים את העשן.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *