מחקר: סיגריה אלקטרונית פוגעת בפיריון

מחקר: סיגריה אלקטרונית פוגעת בפיריון
ממליצים על אורח חיים בריא. ביגריה
צילום: אתר pixabay.com

מתברר שסיגריות בטעם קינמון מאיטות את קצב השחייה של תאי הזרע ואילו סיגריות בטעם מסטיק פוגעות בתאים מהם מיוצר הזרע

עישון סיגריות אלקטרוניות עלול לפגוע באיכות הזרע של גברים, כך עולה ממחקר חדש שנערך באוניברסיטת קולג’ לונדון והוצג בכנס הפוריות הבריטי שנערך באדינבורו.

במסגרת המחקר נערכה בחינה של איכות הזרע של גברים שמעשנים סיגריות אלקטרוניות והתגלה שהיא נמוכה במספר פרמטרים מזו של הגבר הממוצע וסיכוייהם של המעשנים להביא ילד לעולם קטנים יותר. הפער התגלה גם בסיגריות ללא ניקוטין וזאת כתוצאה מהכימיקלים שמוסיפים בנוזל המילוי של הסיגריות כדי להעניק להן את טעמן המיוחד. חלק מהכימיקלים נעשים רעילים לגוף האדם בתהליך החימום בעת פעולת הסיגריה.

ממליצים על אורח חיים בריא. ביגריה|צילום: אתר pixabay.com
ממליצים על אורח חיים בריא. ביגריה|צילום: אתר pixabay.com

ברחבי העולם מיוצרות סיגריות אלקטרוניות ב-7,000 טעמים שונים והמחקר בדק את הפופולריים שבהם שניתן להשיג ברכישה בחנויות או הזמנה באינטרנט. המחקר הצביע על בעיתיות מיוחדת בסיגריות בטעם קינמון מאיטות את קצב השחיה של תאי הזרע ואילו סיגריות בטעם מסטיק פוגעות בתאים מהם מיוצר הזרע.

יו”ר המרכז הרפואי לפוריות, ד”ר איליה בר, אמר שבניגוד לתדמיתן, סיגריות אלקטרוניות רחוקות מלהיות בריאות והפיקוח על מרכיבי היצור שלהן ברחבי העולם מאוד נמוך. לגברים ונשים שרוצים לשפר את הפוריות שלהם בדרך טבעית אנו ממליצים לאמץ הרגלי חיים בריאים כולל תזונה נכונה וספורט ולהוציא מחייהם הרגלים מזיקים כמו חשיפה לרעלנים. יחד עם זאת, אם חצי שנה של ניסיונות טבעיים להרות אינם מביאים לתוצאות יש בכך להעיד על בעיה חמורה יותר שטעונה אבחון וטיפול.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *