נהריה: חוגגים לידת 100 ילדי מבחנה

נהריה: חוגגים לידת 100 ילדי מבחנה

בין החוגגים, בני זוג ממעלות שהשבוע נולדו להם תאומים אחרי שנים של ניסיונות להרחיב את התא המשפחתי

היחידה להפריה חוץ גופית (IVF) במרכז הרפואי לגליל ציינה השבוע את לידת התינוק ה-100 ביחידה. פתיחת המחלקה, בראשות ד”ר נתן לויט, אושרה בברכתו ובסיועו האישי של שר הבריאות, יעקב ליצמן. היחידה מהווה חלק מהאגף לבריאות האשה, בניהולו של פרופ’ יעקב בורנשטיין. מאז החלה את פעילותה, באוקטובר 2013, טופלו בה מאות זוגות, בהם זוגות שהגיעו מירוחם, מירושלים, מתל אביב, מחיפה ומרמת הגולן.

צוות היחידה להפריה חלוץ גופית עם אליאור אברהם מכרמיאל אחת מ-100 ילדי המבחנה|צילום: אריקה  אברהם
צוות היחידה להפריה חלוץ גופית עם אליאור אברהם מכרמיאל אחת מ-100 ילדי המבחנה|צילום: אריקה
אברהם


61 בנים נולדו ו-39 בנות, ובחודשים הקרובים צפויים עוד עשרות זוגות להגשים את חלומם בלידת ילדיהם בתום טיפולים מוצלחים ביחידה.

ההורים הנרגשים של שני התינוקות האחרונים, תושבי מעלות, עמדו השבוע בסמוך לעריסות ילדיהם התאומים – היילוד ה-100 והיילוד ה-101 של היחידה להפריה חוץ גופית. האם המאושרת אמרה: “יש לנו ילד בן תשע, וניסינו שנים רבות להרחיב את התא המשפחתי. כמעט שהרמנו ידיים, עד שהגענו למרכז הרפואי לגליל ופגשנו צוות מדהים, החל במנהל המחלקה, דרך האחיות ואנשי המעבדה, וכלה במזכירה. בקיצור, תמיד עם חיוך על הפנים, עידוד ותקווה, עזרו לנו כולם להגשים את החלום וללוות את התהליך הלא פשוט בבית חולים שקרוב לבית, וזה ערך חשוב מאוד”.

אריקה ומשה אברהם מכרמיאל הגשימו אף הם את חלומם להרחיב את משפחתם, ולאחר תקופה לא פשוטה ילדה אריקה את בתם אליאור: “זו היתה תקופה לא פשוטה, אבל החום והאהבה שבהם עטף אותי הצוות, עזרו לי להיכנס להריון אחרי כמעט 11 שנה, להביא לעולם בת שנייה ולהכניס אושר רב לבית שלנו. גם אז היה זה ד”ר לויט שהיה לצידי ברגעים האלה, והפעם זה גם קרה קרוב לבית, מה שהקל מאוד עלי ועל בעלי את ההתמודדות”.

ד”ר לויט: “עבורנו, כצוות, כל לידה היא סיומו של הליך מורכב שבו אנו מלווים את בני הזוג בימים קשים ומורטי עצבים, לצד ימים טובים עם בשורות חיוביות. אני מאמין שדרך רבה וטובה עוד לפנינו”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *