פעילות גופנית בהריון. 10 טיפים לעשות את זה בטוח

פעילות גופנית בהריון. 10 טיפים לעשות את זה בטוח

כמה מותר לאישה בהריון להתעמל? האם כל אחת יכולה? וכיצד זה יכול להועיל ללידה עצמה? הילה קנר, מאמנת כושר מוסמכת לנשים בהריון, וכמי שהתעמלה במהלך שני הריונות בעצמה, מסבירה את המותר והאסור ועל מה שמאד חשוב להקפיד

מאת מורן רנדל

אפילו ב 2018 עדיין קשה להמון אנשים להבין שזה בסדר להתעמל בהריון, נשים רבות אפילו מספרות על תגובות שליליות ומבטים עקומים שמעידים על הפליאה שהריון זו לא מחלה ושזה בסדר ואפילו רצוי להזיז קצת את השרירים ולהזיע גם שיש לך גור קטן בכיס.

כולן זוכרות את הסערה שעוררה ברשת התמונה של הדוגמנית שרה סטייג’ שתיעדה את עצמה עם קוביות בבטן בזמן ההריון ושהתעמלה, רצה, הרימה משקולות ועשתה מתיחות עד יום הלידה. כולם חשבו שהיא מסכנת את התינוק ושהוא לא יוכל לגדול בבטן כל כך קשה ולא גמישה. היא כמובן לא התרגשה מהתגובות הנסערות והדהימה את כולם כשילדה תינוק בריא לחלוטין במשקל של 3 ק”ג!

נכון, לא כולן יכולות להתעמל בזמן ההריון אלא רק נשים בהריון בסיכון נמוך ואשר קיבלו את האישור לכך מהרופא המטפל, אך ישנם מחקרים רבים שמראים שהתעמלות בהריון בריאה גם לאם וגם לעובר וממחקר שנעשה על כ 450 נשים בהריון שמחציתן עשו פעילות ספרטיבית בהריון ומחציתן לא, המחצית שכן התעמלה ילדו בלידות קלות יותר ובפחות סיבוכים.

|צילום: אתר pixabay.com
|צילום: אתר pixabay.com

 

עם כל הנאמר, אין ספק שתצטרכו לשנות קצת את התנועות ולא תוכלו לעשות פליפ פלופ באוויר ולקפוץ בחבל על טרמפולינה אבל עם ההדרכה הנכונה תוכלו להחזיר לגופכן שוב את האנרגיה ואת הסומק בלחיים וגם להעלות תמונות מיוזעות ולוהטות לאינסטגרם ולהראות לעולם שאתן ממש לא מאלה שדוגרות על דלי של גלידה על הספה (לא שיש בזה משהו רע, זו זכות ששמורה רק לנו!).

|צילום: אתר pixabay.com
|צילום: אתר pixabay.com

 

הילה קנר, מאמנת כושר לנשים בהריון, שהוסמכה לכך מאוניברסיטת תל אביב,ובעלים של סטודיו Fit Time בבאר שבע, נותנת לנו 10 טיפים חשובים שכל אישה בהריון שרוצה לעלות על ההליכון צריכה לדעת, כדאי לקרוא לפני שזורקים את המגבת על הכתף:

1. במהלך ההריון מומלץ לא לבצע פעילות גופנית מאומצת יותר ממה שהגוף הורגל לו קודם להריון וזאת כדי לשמור על לחץ דם תקין.
2. יש להקפיד על שתיית מים מרובה במהלך פעילות על מנת לשמור על רמת נוזלים ומלחים תקינה.
3. מומלץ לשמור על טווח דופק שלא עולה על 150 פעימות לדקה למתאמנת מתחילה.
4. יש להקפיד על שעות שינה ומנוחה לאחר האימון על מנת לתת לגוף התאוששות אפקטיבית.
5. חשוב להקפיד לאכול ארוחה קלה המכילה פחמימה פשוטה (פרי, דבש/סילאן, פרוסת לחם וכדומה) כ-45 עד 60 דקות לפני האימון.
6. חשוב להקפיד על ארוחה המכילה את שלושת אבות המזון(חלבון, פחמימה ושומן) לאחר האימון ובנוסף לכך חשוב לשלב ירקות(מקור לנוגדי חמצון).
7. יש לצרוך חומצה פולית וברזל( במידה ויש הוראה מהרופא) על מנת שלא יחסר עקב פעילות גופנית.
8. יש לוודא כי האימון מתאים לנשים בהריון ואינו מסכן את העובר (מומלץ להתייעץ עם מאמנת כושר מוסמכת).
9. חשוב לשמור על טווחי תנועה תקינים ולחזק את רצפת האגן במהלך ההיריון ולאחריו.
10. חשוב במהלך הפעילות לשים לב לתנועות העובר בשלבים מתקדמים ולהיות קשובה ליכולות הגוף.

|צילום: אתר pixabay.com
|צילום: אתר pixabay.com

 

טיפ בונוס!!!
*הקפידי לבצע פעילות גופנית במהלך ההריון על מנת להכין את הגוף בצורה הטובה ביותר ללידה ולהתאוששות מהירה ומהנה וזכרי, את לא חולה, את יוצרת חיים חדשים ומגיע לך את כל הפרגון שבעולם!


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *