אות הוקרה לצוות מרפאת הכנסת

אות הוקרה לצוות מרפאת הכנסת
"אי של שפיות ואנושיות". הטקס בחיפה
צילום: יח"צ

את הפרס קיבלו בשם הכנסת, רופא הכנסת, ד”ר יצחק ליפשיץ, האחיות אתי מונסנגו ולאריסה פריצק והפראמדיק עיסא דאוויואט

אות יקיר “בית הגפן” בחיפה, הוענק לצוות מרפאת הכנסת בטקס שהתקיים בחיפה. את הפרס קיבלו בשם הכנסת, רופא הכנסת, ד”ר יצחק ליפשיץ, האחיות אתי מונסנגו ולאריסה פריצק והפראמדיק עיסא דאוויואט.

יו”ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין ברך את צוות המרפאה והדגיש את שותפות הגורל של בני כול העדות בארץ: “שמחתי מאד והייתי גאה לשמוע שהצוות נבחר כזוכה ושהפרס ניתן לצוות המרפאה לדורותיו על התייחסות שווה לכל מטופל, על רפואה שוויונית וטיפול שיוויוני שניתן לכל אחד ואחת. מי ייתן ולא נזדקק לפרסים בתחום הזה ונהיה חברה עוד יותר טובה ועוד יותר שיתופית, שוויונית ומסבירת פנים”.

"אי של שפיות ואנושיות". הטקס בחיפה|צילום: יח"צ
“אי של שפיות ואנושיות”. הטקס בחיפה|צילום: יח”צ

צוות השופטים כתב בנימוקי הפרס: “צוות מרפאת הכנסת, האחיות, הפרמדיק והרופא, דואגים נאמנה לרפואה מסורה, מקצועית ושוויונית, לכל באי המשכן על מגוון עדותיהם: דרוזים, מוסלמים, נוצרים, צ’רקסים, יהודים, דתיים וחילוניים, זאת על פי עקרונות הדו-קיום והשיתופיות. הפרס ניתן לצוות על תרומתו בשלושים השנים האחרונות למימוש העקרונות עליהם מושתת בית הגפן ומימוש חזון מגילת העצמאות”.

ח”כ עאידה תומא סלימאן, יו”ר הוועדה למעמד האישה ושוויון מגדרי, אמרה לזוכים: “האות שאתם מקבלים הלילה הוא אות כבוד לכולם. לפעמים בכל הקונפליקטים שאנחנו חווים בכנסת, אתם אי של שפיות ואנושיות”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *