דוקטור, למה יש לי סחרחורת?

דוקטור, למה יש לי סחרחורת?
ד"ש לחכם חנוכה. המכשיר החדש vHIT בלין
צילום: דוד חורש, דוברות הכללית

מכשיר חדש מסייע לאבחון סחרחורות על רקע רפלקסים ראייתיים או הפרעות באוזן הפנימית

היחידה האוטונוירולוגית של שירותי בריאות כללית במרכז רפואי לין, בניהולו של פרופ’ אבי שצ’ופק, צוידה במכשור חדיש וייחודי לאיבחון סחרחורות, לביצוע מספר בדיקות מתקדמות.

סחרחורת עלולה להופיע מסיבות שונות, חלקן על רקע הפרעות אוטונוירולוגיות – באוזן הפנימית. כדי לשפר את האבחון של התופעה והתאמת טיפול יעיל, צוידה לאחרונה היחידה האוטונוירולוגית שמפעילה כללית במרכז רפואי לין במיכשור חדיש ומתקדם, שמאפשר העמקת אבחון החולה המסוחרר בהיבטים שלא היו ניתנים לבדיקה קודם לכן.

ד"ש לחכם חנוכה. המכשיר החדש vHIT בלין|צילום: דוד חורש, דוברות הכללית
ד”ש לחכם חנוכה. המכשיר החדש vHIT בלין|צילום: דוד חורש, דוברות הכללית

מסבירה מרגלית קמינר, מנהלת המעבדה הנוירופיזיולוגית ביחידה: “מדובר במערכתvideo Head Impulse Test אשר מבוססת על מדי תאוצה ומצלמת אינפרא-אדום ברזולוציה גבוהה. בעזרתה נבדקים מאפייני הרפלקס של מערכת שיווי המשקל האחראי ליציבות העולם החיצון על רשתית העין, ומוערכים התיקונים הנדרשים לו מרפלקסים ראייתיים, במידה שהוא כושל. רגישותה הגבוהה של המערכת מאפשרת זיהוי פתולוגיות שהעין האנושית אינה מסוגלת להבחין בהן בבדיקת הרופא”.

בעזרת המיכשור מתבצעת בדיקה כמותית של תיפקוד שש התעלות החצי מעגליות באוזן הפנימית, האחראיות על תחושת התאוצה הזוויתית, בכל המישורים ובטווח מהירויות ותאוצות הרלבנטי לנדרש מהן בחיי היום יום. היבט ייחודי של המערכת הוא הערכת תיפקודן של התעלות האנכיות הקדמית והאחורית, אותן לא היה אפשר לבדוק קודם לכן.

מערכת בדיקה חדישה נוספת מאפשרת בדיקה של האיברים באוזן הפנימית האחראים על חישת תאוצות קוויות וכוח הכבידה.

איבחון מדויק על פי הנתונים שמספקים המכשירים הללו מאפשרים התאמה טובה יותר של הטיפול הנדרש לחולה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *