נשר: האב הגיע להתנדב באמבולנס עם הבת

נשר: האב הגיע להתנדב באמבולנס עם הבת
בשם האב. לירון ואבי מרקו
צילום: דוברות מד"א כרמל

לירון מרקו, נערה בת 16 המתגוררת בעיר נשר מתנדבת בתחנת מד”א בעיר מזה כשנתיים. כאשר השתבצה למשמרת על ניידת טיפול הנמרץ בשבת האחרונה בתפקיד בכיר של חונכת, היא לא תיארה לעצמה כי המשתלם ששובץ עמה יחד על הניידת הוא אביה. אבי מרקו, בן 43 ואיש טכני במקצועו, סיים לאחרונה קורס חובשי רפואת חירום בארגון לאחר שגם הוא התנדב בארגון כמתנדב נוער לפני כ- 25 שנים.
במהלך השבוע שקדם למשמרת שוחח אבי עם בתו על המשמרת אליה שובצה וגרם לה להבין כי הוא יבצע משמרת השתלמות במקביל אליה, אך בתחנה אחרת במרחב. באותו הבוקר, הסיע אותה אל תחנת מד”א בנשר ועזב את המקום. לאחר מספר דקות נשמעה דפיקה בדלת התחנה וכאשר לירון ניגשה ופתחה אותה, הופתעה לגלות שהמשתלם שהגיע להשתבץ עמה על הניידת הוא לא אחר מאשר אביה. המפגש היה מלווה בהתרגשות רבה לשניהם שהפך במהרה לשיתוף פעולה במלאכת הצלת החיים.
לירון מספרת כי זו הייתה חוויה מיוחדת להציל חיים יחד עם אביה ושאותה משמרת תישאר חקוקה לה בזיכרון. “הייתי מופתעת נורא. ההרגשה בהתחלה הייתה מוזרה, אך לאחר מכן נהניתי מאוד להציל איתו חיים ביחד. עשיתי הכל על מנת ללמד אותו מהניסיון שלי והוא קיבל זאת באופן טוב מאוד ולא הפסיק לשאול אותי שאלות”.

בשם האב. לירון ואבי מרקו |צילום: דוברות מד"א כרמל
בשם האב. לירון ואבי מרקו |צילום: דוברות מד”א כרמל

אבי מספר כי ברגע ששמע שלירון צריכה לבחור מקום לבצע בו מחויבות אישית, היה לו ברור כי היא תמשיך בדרכו ותתנדב במד”א כמתנדבת נוער כפי שהוא היה בצעירותו. “התרומה לזולת ולקהילה היא ערך שהנחלתי בלירון מגיל קטן והיא עושה זאת במסירות כה רבה. אני גאה בה מאוד על הידע הרפואי שהפגינה במשמרת ומהזכות ללמוד ממנה את מלאכת הצלת החיים. אין ספק שמשמרת זו ואלו שיבואו אחריה יחזקו את הקשר בינינו ויתנו לנו עוד מכנה משותף אותו נוכל לחלוק”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *