הגילוי מוקדם הציל חיים

הגילוי מוקדם הציל חיים
"לגלות אחריות". אורטל סבג
צילום: מכבי שירותי בריאות

מזכירה רפואית במכבי קרית מוצקין התעקשה שהמטופלת תבצע ממוגרפיה ולבסוף התגלו ממצאים מוקדמים של סרטן השד

חייה של אישה בת 51 הקריות ניצלו בזכות עקשנותה של אורטל סבג (31), מזכירה רפואית ואחראית על בדיקות הממוגרפיה במכבי שירותי בריאות בקרית מוצקין. במשך שנה סבג ניסתה לתאם למטופלת במרפאה תור לבדיקת ממוגרפיה, ללא הצלחה. “כל אשה שמגיעה לגיל 50 מתבקשת לעבור מספר בדיקות סקר, ביניהן גם בדיקת ממוגרפיה”, הסבירה סבג. אולם המטופלת לא לקחה ברצינות את בקשתה של סבג, ובכל פעם שקבעה עבורה תור, היא לא הגיעה והתחמקה עד לטלפון הבא. סבג לא ויתרה. “כל תאריך שהצעתי לה, היא דחתה, ולכן רשמתי כל תאריך שבו היא עסוקה, על מנת שלא תוכל יותר ‘להבריז’, ודרך השיחות הללו נוצרו בינינו יחסי אמון. המטופלת הבינה שבאמת חשוב לי שתגיע לבדיקה”, סיפרה סבג.

לבסוף השתכנעה המטופלת והגיעה, ולאחר הבדיקה התבשרה כי נמצאו מספר ממצאים המעידים על הסתיידויות עדינות, בשלב מוקדם, בו ניתן לטפל ולהחלים מהמחלה. היום היא נמצאת בשלב התחלתי של הטיפול, והסיכויים שלה להחלמה מלאה גבוהים בזכות הגילוי המוקדם.

"לגלות אחריות". אורטל סבג|צילום: מכבי שירותי בריאות
“לגלות אחריות”. אורטל סבג|צילום: מכבי שירותי בריאות

“דחיתי את התור מספר פעמים. בזכות הטלפונים של אורטל הגעתי לבדיקה בזמן, ואני יכולה לומר בביטחון שחיי ניצלו. יש תחושה ש’לי זה לא יקרה’, ויש פחד לעבור את הבדיקה, אבל אני למדתי שעדיף לגלות מוקדם ולטפל, כי אפשר לצאת מזה.

“מרגע הגילוי ועד היום, הטיפול והיחס שקיבלתי השאירו אותי פעורת פה. שיחות הנפש, החששות והפחדים, קיבלתי מענה עוטף ומקצועי ואני אסירת תודה. יש פה צוות שמטפל בכל, ענייני ביורוקרטיה ומסמכים שאני אמורה להשיג, תזונאית שהצמידו לי. אני מרגישה פה בטוחה לגמרי. בלי לחשוב פעמיים, אני ממליצה גם לפני גיל 50 לעשות בדיקה ולגלות אחריות”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *