הוכשרו סייעות רפואיות במערכות החינוך

הוכשרו סייעות רפואיות במערכות החינוך
"לא כמו עוד מורה צמוד כל הזמן". ההכשרה בצפון
צילום: יח"צ

מוריה גולודיאץ סוכרתית בת 10 מקרית שמונה השתתפה ביום ההכשרה וחילקה מסמך מרגש לסייעות המלוות ילדים סוכרתיים

עשרות סייעים וסייעות רפואיים השתתפו בהכשרה מיוחדת לסייעים לילדים סוכרתיים, במרכז לסוכרת נעורים ואנדוקרינולוגיה לילדים במרכז הרפואי זיו בצפת. הסיוע לילדים הסוכרתיים הינו קריטי ומציל חיים. המדינה הכירה בצורך החשוב ותקצבה סיוע זה בדרישה, כי הסייעים יעברו קורס הכשרה טרום תחילת שנת הלימודים תשע”ז. ליום זה הובאו גם כמה ילדים סוכרתיים, המטופלים במרכז הרפואי זיו, בכדי שישתפו את הסייעים בחיי השגרה שלהם במוסדות החינוך.

"לא כמו עוד מורה צמוד כל הזמן". ההכשרה בצפון|צילום: יח"צ
“לא כמו עוד מורה צמוד כל הזמן”. ההכשרה בצפון|צילום: יח”צ

ד”ר אורנה דלי-גוטפריד, מנהלת המרכז לסוכרת נעורים ואנדוקרינולוגיה לילדים, במרכז הרפואי זיו אמרה, כי בזכות הסייעים הרפואיים במערכת החינוך, ניתנת אפשרות לתלמידים בגיל הצעיר להיות חלק ממערכת החינוך ומהמערך החברתי וכן מעניק שקט נפשי להורים הנמצאים בחרדה מתמדת לשלומם של הילדים החולים, הנמצאים לעיתים בסכנת חיים. “סייעים לילדים חולי סוכרת, הינם הזרוע וההשגחה על הילדים מטעם ההורים, הפועלים בשיתוף פעולה מלא עם הורי הילדים באופן הטיפול בהם, שומרים על זכויות הילדים במסגרת החינוכית, דואגים שהצוות החינוכי יסייע לילדים, משגיחים שישתתפו בכל פעילויות בית הספר ובכך מאפשרים להם להיות חלק בלתי נפרד ממעגל החברים במערכות החינוך. הסייעים הבריאותיים מלווים אישית את הילד, מבצעים פעולות טיפוליות מוגדרות והשגחה למניעת מצבי סכנת חיים מיידית ולכן חייבים בהכשרה להצלת חיים ככלל ובהתאם להנחיות הגורם הרפואי המטפל, בהתאם למחלתו וגילו של הילד, בכדי לדעת כיצד יש לטפל בו ולסייע לו במקרי חירום, הכשרה זו הענקנו כאן לקראת שנת הלימודים החדשה” אומרת ד”ר דלי-גוטפריד.

אחת המשתתפות באירוע היתה מוריה גולודיאץ סוכרתית בת 10 מקרית שמונה, כתבה מסמך שחולק לסייעים שהשתתפו בתהליך ההכשרה: שלום רב לכולם! אני מוריה עולה לכיתה ה’ וכבר יש לי סוכרת שנתיים וחצי, רציתי להזכיר מה מצפים הילדים שאתם הסייעים, משגיחים עליהם: ילד רוצה שהסייע או הסייעת יהיו בשבילו עזר ולא כמו עוד מורה צמוד כל הזמן”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *