המורות הגיבו כראוי והילד שנעקץ מעקרב ניצל

המורות הגיבו כראוי והילד שנעקץ מעקרב ניצל
תגובה נכונה. אורן ואביו, מוטי וקנין
צילום: יח"צ

בחדר מיון ילדים במרכז הרפואי זיו בצפת טופל אורן וקנין בן ה-10 שנעקץ במהלך טיול בנחל ראש פינה

חייו של אורן וקנין בן ה-10 ניצלו לאחר שנעקץ על ידי עקרב במהלך טיול כיתתי בנחל ראש פינה.

אורן, המתגורר בבית שאן סיפר לצוות הרפואי, כי במהלך הטיול הכיתתי, התיישבו התלמידים לאכול ארוחת בוקר ולאחר שהתיישב על סלע והחל לאכול חש בכאב עז בשוק הרגל. המורות שגילו כי נעקץ על ידי עקרב, פעלו נכון. הן הזעיקו מיד אמבולנס והיו מי שלכדו את העקרב בקופסת פלסטיק. אחות מחלקת ילדים, ריקי סופר, אומרת, כי אורן שלווה על ידי מורה, נבדק וטופל, ולמרות שמצבו יציב הוא נשאר להשגחה.

מוטי וקנין, אביו של אורן: “כשראיתי אותו נרגעתי. הוא היה רגוע והכאב כבר שכח ובמקום העקיצה אפילו אין נפיחות. אני מקווה שישחררו אותו היום הביתה. במקום יום טיול עם הכיתה אפצה אותו ביום כיף עם אבא”.

ד”ר דנה קרופיק, מנהלת מחלקת מיון ילדים במרכז הרפואי זיו אומרת כי כאשר מאבחנים או חוששים, כי האדם סובל מעקיצה או הכשה של נחש, יש לקבע את האיבר הפגוע, להרגיע עד כמה שניתן את האדם שנעקץ ולא להזיזו הרבה בכדי לא לגרום לארס לזרום במהירות בגופו.

“החשוב ביותר להביאו כמה שיותר מהר ברכב לחדר המיון הקרוב ביותר למתן נסיוב, נוגדן הכשה או עקיצה”, אמרה קרופיק והוסיפה כי “במקרה של עקיצת עקרב עלול האדם לחוש כאב חזק מאוד במקום העקיצה ואף עלולה להיווצר נפיחות חריגה, הדופק עלול להיות מהיר מאוד, האדם ילקה בחום, הזעה ובעיקר יהיה בחוסר שקט”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *