הנכים קיבלו מעלונים חדשים

הנכים קיבלו מעלונים חדשים
מאושרת. גבאי וסבג
צילום: עיריית נהריה

תושבת שקיבלה מעלון אמרה לראש עיריית נהריה: “אני מאושרת. הייתי כמו אסירה בבית שלי”

מאושרת. גבאי וסבג|צילום: עיריית נהריה
מאושרת. גבאי וסבג|צילום: עיריית נהריה

בעקבות פנייה של שלושה קשישים מנהריה אשר לא יכולים לצאת מבתיהם עקב מוגבלות פיזית, הודיע ראש העיר, ז’קי סבג, כי הרשות המקומית תדאג לממן עבורם מעלונים.
בלשכת ראש העיר התקבלו שלוש פניות נפרדות מתושבים שכתבו כי בשל מוגבלות פיזית שהם לוקים בה, אין באפשרותם לצאת מבתיהם, שכן כל יציאה כזו כרוכה בטיפוס של מספר מדרגות. השלושה סיפרו כי כבר מספר שנים לא עזבו את בתיהם. “כשקראתי את המכתבים, הרגשתי מיד את כאבם”, אמר השבוע סבג. “מיד ביקשתי לסייר במקומות מגוריהם, ואז החלטתי שהעירייה תסייע להם ותרכוש עבורם מעלונים”.
מדובר במעלונים משוכללים, המסייעים לקשישים לצלוח את העלייה במדרגות. הקשישים יכולים לשבת עליהם, לחגור עצמם ולעלות איתם גם למדרכה. בנוסף למעלונים דאגה העירייה לסדר רמפות בכניסות לבניינים של קשישים מוגבלים פיזית.
רחל גבריאל, שבכניסה לביתה כבר הותקן מעלון, אמרה לסבג: “אני מאושרת. הייתי כמו אסירה בבית שלי, מכיוון שאין ביכולתי לטפס מדרגות או ללכת. סוף סוף אני יכולה לצאת ולנשום אוויר צח”.
בעירייה מציינים, כי בימים אלה נכתב נוהל מפורט, שבו מצוין מי יהיה זכאי לקבל מעלון כזה. העירייה תרכוש מעלון עבור כל קשיש או נכה שיעמדו בקריטריונים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *