חדש: מרפאה לטיפול בכאבי ראש

חדש: מרפאה לטיפול בכאבי ראש
טיפול חדשני. כאב ראש
צילום: אתר pixabay.com

המרפאה פועלת תת המחלקה הנוירולוגית של בית החולים כרמל במטרה להעניק פתרון לכאבי ראש עמידים לטיפול, או יוצאי דופן

המחלקה הנוירולוגית בבית החולים כרמל יזמה הקמת מרפאה חדשה במרכז הרפואי זבולון של הכללית, במטרה לסייע לסובלים מכאבי ראש. “המרפאה מצוידת בשילוב של ידע מקצועי וניסיון רב. המטרה היא לתת פתרון ממוקד לכאבי הראש עמידים לטיפול, או יוצאי דופן”, מסביר מנהל המחלקה, ד”ר איתן אוריאל.

תושב הצפון, בן 50, מספר על עשר שנים של כאבי ראש עונתיים קשים, המופיעים בעיקר בשעות הבוקר המוקדמות: “אין כמעט כדור נגד כאבים שלא ניסיתי, גם תרופות סבתא, אבל הכאבים לא עזבו אותי”.

במרפאה החדשה “תפרו” למטופל פתרון מותאם, שגאל אותו סופית מכאבי הראש. “לאחר סדרת בדיקות איבחנו אצלו כאב ראש מקבצי (cluster headache)”, מסביר ד”ר אוריאל. “הוא קיבל טיפול במספר תכשירים תרופתיים חדשים, חמצן והזרקה מקומית של משכך הכאב לידוקאין. הוא ימשיך להגיע למספר בדיקות ומעקבים, ולאחר מכן ימשיך בחייו הרגילים, אבל בלי כאבי הראש, שהם התלונות השכיחות ביותר במרפאות הנוירולוגיות בקהילה”.

טיפול חדשני. כאב ראש|צילום: אתר pixabay.com
טיפול חדשני. כאב ראש|צילום: אתר pixabay.com

כאבי הראש הנפוצים הם tension headache, הנגרם מכיווץ שרירי העורף והצוואר, ומיגרנה. כאב הראש במיגרנה מלווה בבחילות, הקאות ופחד מאור, ולעיתים בתחושה מקדימה, העלולה לכלול הפרעות בשדה הראייה או חסרים נוירולוגיים חולפים. לרוב נעשה שימוש בתכשירים ממשפחת הטריפטנים, הגורמים לכיווץ כלי הדם ולהפסקת ההתקף. כ-15 אחוז מהאוכלוסייה סובלים מכאבי ראש מיגרנוטיים, אבל בנשים צעירות המיגרנה שכיחה יותר. חולים עם מיגרנות קשות שאינן מגיבות לטיפול הרגיל, יטופלו אף הם במרפאת כאבי הראש.

את המרפאה החדשה תנהל ד”ר קלרה ברקר, רופאה בכירה במחלקה הנוירולוגית בכרמל, בעלת התמחות כפולה, בנוירולוגיה וברפואת כאב. כדי למנוע פניות מיותרות למרפאה, אותן ניתן לפתור בעזרת רופא המשפחה, ההפניות הרפואיות למרפאת כאב הראש יינתנו רק על ידי נוירולוג מומחה.

בין שירותי המחלקה הנוירולוגית בכרמל: מרפאת שבץ מוחי, מרפאת טרשת נפוצה, מרפאת אפילפסיה, מרפאת הפרעות בתנועה ומרפאה ייחודית המרכזת את הטיפול בחולי ALS בכל הצפון.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *