חזר לחיים בסיוע אישתו שעברה קורס החייאה במד”א

חזר לחיים בסיוע אישתו שעברה קורס החייאה במד”א
ביקור מרגש. בתמונה: אלירן עם צוותי מד"א שהצילו את חיים במפגש בבית החולים
צילום: דוברות מד"א

לילה שהחל ככל לילה כמעט והסתיים באסון. אשה שהתעוררה בלילה מקולות שהשמיע בעלה, זיהתה לפתע שהוא אינו נושם. בזכות קורס החייאה שעברה וסיוע טלפוני ממוקד מד”א הציל את חייו של הבעל

לפני כשבוע בשעות הלילה התקבלה קריאה במוקד החירום 101 של מד”א על אלירן, גבר כבן 31, שהוא מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה.

אשתו שטלפנה למד”א, סיפרה בבהלה לניר גרוסברד, חובש רפואת חירום במוקד שענה לקריאה, כי בעלה החל להשמיע קולות מוזרים במהלך שנתו ולפתע הפסיק לנשום

“האישה הייתה בלחץ וסיפרה כי בעלה מחוסר הכרה”, שיחזר גרוסברד. “תוך כדי השיחה, ביקשתי ממנה להשכיב את בעלה על הגב, הזנקתי במקביל את כונני מד”א וניידת טיפול נמרץ אליהם הביתה והמשכתי לתדרך אותה טלפונית לביצוע פעולות החייאה בסיסיות עד להגעת כונני מד”א לדירה. בדקות הקריטיות אישתו שבעבר עברה קורס החייאה במד”א ביצעה את הנדרש בקור רוח ובכך סייעה רבות להצלחת פעולות ההחייאה”.

ואכן למקום הגיעו כונני מד”א שלומי פורגס, אבי אפלבאום, ישראל זלטס והחובש נתנאל אנגל רכוב על אופנוע שסיפר כי “אני גר קרוב לביתו של אלירן, ומיד כשקיבלתי את הקריאה יצאתי למקום רכוב על אופנוע מד”א עם כל הציוד הנדרש, כשהגענו ראינו גבר כבן 30 שוכב מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה כשאישתו מבצעת בו פעולות החייאה בסיסיות והתחלנו בביצוע פעולות החייאה מתקדמות. לפתע, תוך כדי ההחייאה שמתי לב שהבן שלו בן ה-4 נמצא בחדר הסמוך וצופה במתרחש, מיד הרחקתי אותו מהמקום והבאתי אותו לאימא. זו הייתה החייאה מאוד אינטנסיבית ונתנו את הכל על מנת להציל את חייו”.

למאמצי ההחייאה המאומצים הצטרף בתוך דקות בודדות גם צוות ניידת הטיפול הנמרץ של מד”א.

ביקור מרגש. בתמונה: אלירן עם צוותי מד"א שהצילו את חיים במפגש בבית החולים | צילום: דוברות מד"א
ביקור מרגש. בתמונה: אלירן עם צוותי מד”א שהצילו את חיים במפגש בבית החולים | צילום: דוברות מד”א

“כשהגענו לדירה, התחלנו מיידית בפעולות החייאה מתקדמות תוך מתן טיפול תרופתי ושוקים חשמליים, לאחר 7 שוקים חזר לאלירן הדופק והתייצב מצבו ואז יכולנו לפנות אותו לבית החולים. עם ההגעה לבית החולים הוא החל להזיז את גפיו ומספר ימים לאחר מכן כבר פתח עיניים ובמוצאי שבת חזר להכרה מלאה. אני מאושר לראות איך הוא התאושש – מקרים מאין אלו נותנים לי את הכוח להמשיך במה שאנחנו עושים יום יום”, מסרו החובש הבכיר, יואל גלט ופאראמדיק מד”א תומר פיין.

ואכן, כמה ימים לאחר שהגיע לבית החולים, חל שיפור ניכר במצבו של אלירן. לאחר שהתעורר הגיעו האנשים שהצילו את חייו לבקר אותו ואת משפחתו בבית החולים, בביקור מרגש.

במהלך הביקור הודתה אמו של אלירן לאנשי מד”א וסיפרה שבזכותם יש לה ילד שנולד מחדש.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *