יוזמה: אנשי מד”א יגישו גם סיוע נפשי

יוזמה: אנשי מד”א יגישו גם סיוע נפשי
אירופה האחרת. חניכים בקורס
צילום: באדיבות מד"א

פעמיים רבות מתמודדים הפאראמדיקים והחובשים של מגן דוד אדום עם מטופלים ובני משפחותיהם הסובלים מחרדה או טראומה עקב חווית אבדן או שכול. על מנת להתמודד עם המצבים הללו, נפתח לאחרונה במד”א קורס מיוחד ראשון מסוגו בישראל המבוסס על תכני מרכז התמיכה הנפשית הבינלאומי של הצלב האדום ומותאם בתכניו על ידי אנשי מד”א לתרבות הישראלית המיועד להכשיר את המשתתפים להתמודדות עם מצבים בהם יש צורך בעזרה ראשונה נפשית.
הקורס עצמו הוא חלק מפרויקט DRIVER של האיחוד האירופי בו שותף גם מד”א ומטרתו לבנות ארגז כלים נרחב לניהול מצבי משבר. במסגרת התוכנית הוכשרו 3 מדריכים בכירים ממד”א במטה המרכז והתמיכה הנפשית הבינ”ל של הצלב האדום בדנמרק במטרה להעביר את תכני הקורס לעובדי ומתנדבי מד”א בישראל.

אירופה האחרת. חניכים בקורס|צילום: באדיבות מד"א
אירופה האחרת. חניכים בקורס|צילום: באדיבות מד”א

לאחרונה סיימו את הקורס הראשון 38 עובדים ומתנדבים מכלל מרחבי מד”א ובמהלכו הועברו מושגי היסוד בעזרה ראשונה נפשית וטכניקות ההדרכה השונות בהן ייעשה שימוש בהכשרות לאנשי הצוות. מסיימי הקורס יעבירו את הידע שצברו במהלכו ליתר אני הצוות במרחבי מד”א השונים והוא ישולב בהדרגה בהכשרות של אנשי הצוות.
הרעיון שעומד ביסודו של הקורס הוא לתת מענה מידי לאנשים שחווים אירוע אסון ולדעת להבחין מהי תגובה נורמלית למצבים לא נורמאליים כגון תאונת דרכים או רעידת אדמה. כך לדוגמא אדם שהיה מעורב בתאונת דרכים עשוי לחוות תחושות של אי נוחות וחשש מנהיגה בימים הראשונים לאחר האירוע וחניכי הקורס ילמדו כיצד להבחין בין בתגובה נורמלית לבין חשש הנמשך זמן רב יותר והופך את התגובה לחריגה ודורשת הפנייה לפסיכולוג או מומחה אחר.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *