יוזמה: דירת חסד ליד בית חולים

יוזמה: דירת חסד ליד בית חולים
יוזמה מבורכת. דירת החסד
צילום: אלי דדון

היזמים מסבירים: “מטרת הדירה היא לתת מענה למלווה חולים ביום שבת שאין להם כיצד להיות ליד מיטת יקיריהם, להורים לפגים הגרים רחוק מביה”ח, ולמלווי חולים שאינם מתגוררים באזור”

מה עושים הורים לפגים שהגיעו מרחוק וצריכים להיות בלילה ליד הפג הקטן שלהם? מה עושה משפחה דתית שנתקע בשבת בחדר המיון? עמותת ” אור הכרמל” מציעה דירת חסד בצמוד לביה”ח כרמל לאירוח חינם כעזרה לכל מי שזקוק. ” אנו שמחים על היכולת לעזור למי שצריך להיות קרוב לחולה שלו, בפינה חמה שתוכל לסייע לחולים ולבני המשפחה, זה חלק המוטו שלנו כרמל מכל הלב “, אומרת סיגל זומר המנהלת האדמניסטרטיבית של ביה”ח כרמל.

יוזמה מבורכת. דירת החסד|צילום: אלי דדון
יוזמה מבורכת. דירת החסד|צילום: אלי דדון

מי שמנהל ומפעיל את הדירה במסירות ובנאמנות זו עמותת “אור הכרמל” ברשות הרב יוסף ברדגו . “מטרת הדירה היא לתת מענה למלווה חולים ביום שבת שאין להם כיצד להיות ליד מיטת יקיריהם, להורים לפגים הגרים רחוק מביה”ח, ולמלווי חולים שאינם מתגוררים באזור” מסביר הרב.
דירת האירוח “אהל מנחם” הוקמה ע”י עמותת “אור הכרמל” בראשות הרב ברדוגו והיא נתרמה לזכרו של מנחם קופרשטוך ז”ל. התורמים הם הרב ישעיהו בנדיקט והגב’ שולה קופרשטוך אישתו של מנחם ז”ל. כמו כן סייעו בשיפוץ הדירה ובהתאמתה לאירוח המלווים, הנהלת ביה”ח כרמל בהובלתה של סיגל זומר המנהלת האדמינסטרטיבית. והמחלקה לשירותי דת וכשרות בהנהלה הראשית בניהולו של רב הכללית הרב מנחם ליפקבקר.
בכספי התרומות הדירה שופצה והותאמה לאירוח של מספר דיירים. יש לה סלון ומטבח מאובזר, מקרר, מיקרו גל, פלטת שבת ומיחם מים לשבת. בדירה 3 חדרי שינה מסודרים וממוזגים. וגם המקלחת עברה שיפוץ מודרני וחדש והיא מוכנה לקבל את האורחים בברכה.
“מאז שנפתחה דירת החסד לטובת הציבור, אנחנו לא מפסיקים לקבל מכתבי תודה וברכות” מספר הרב יוסף ברדגו .
לקבלת פרטים בנוגע לשהיה בדירת החסד ניתן לפנות לעמותת “אור הכרמל” בטלפון 053-700-5111.


כתבות שתשמחו לקרוא

תגובה אחת

  1. משה

    הייתי שם בדירת חסד בשבת מוצאי שביעי של פסח זה לא יאומן אנשים מגיעים בתוך שבת לבית חולים ולא מרגישים בבית חולים זה יותר דומה לבית מלון אשריכם ושלא נדבר על היחס של האחיות פשוט מעולים בריאות איתנה

    תגובה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *