ישראל: מדינה צעירה ובריאה

ישראל: מדינה צעירה ובריאה
חסרות מיטות, אבל האנשים בריאים. ישראל
צילום ארכיון: www.pixabay.com

ארגון ה-OECD פרסם דו”ח חדש ומתברר שלמרות מחסור במיטות ובציוד בבתי החולים, מצב הבריאות של הישראלים טוב מאשר מדינות רבות במערב. זאת כשתוחלת החיים בישראל גבוהה מן הממוצע במדינות ה-OECD. כך עולה מנתונים חדשים שפורסמו היום (א’)

ארגון ה-OECD פרסם את נתוני הבריאות של 34 המדינות החברות בארגון, וניר קידר ורני פלוטניק ממינהל תכנון אסטרטגי וכלכלי במשרד הבריאות חיברו דו”ח מיוחד, לאחר שניתחו את הנתונים.

מתברר כי תוחלת החיים הממוצעת של גבר ישראלי גבוהה בכשנתיים וחצי בהשוואה לממוצע בקרב גברים במדינות החברות בארגון (80.3 בישראל לעומת ממוצע של 77.9).

בקרב נשים הפער נמוך יותר ועומד על פחות משנה (84.1 לעומת 83.3).

תוחלת החיים של הנשים בישראל הינה במקום ה-14 בקרב מדינות הארגון.

כמו כן, בכל הקשור לתמותת תינוקות בישראל, הנתון טוב בהרבה לעומת מדינות אחרות: בשנת 2014 היו 3.1 פטירות לאלף לידות, לעומת ממוצע של 3.9 בקרב מדינות ה-OECD.

חסרות מיטות, אבל האנשים בריאים. ישראל | צילום ארכיון: www.pixabay.com
חסרות מיטות, אבל האנשים בריאים. ישראל |
צילום ארכיון: www.pixabay.com

בדו”ח מפורסמים נתונים שפרסם ה-OECD ומראים כי מערכת הבריאות בישראל ממוקמת במקומות גבוהים ביותר בכל הקשור ליעילות מערכת הבריאות ותוצאותיה. במדד “איכות החיים” של הארגון בתחום הבריאות ישראל נמצאת במקום השביעי, ובמדד היעילות שבוחן את פוטנציאל הרווח בתוחלת חיים ישראל נמצאת במקום התשיעי בקרב נשים והשביעי בקרב גברים.

אוכלוסיית ישראל הינה צעירה בהשוואה למדינות אחרות החברות ב- OECD שיעור בני הגילאים 65 ומעלה באוכלוסייה עומד בישראל על 11.1 אחוזים לעומת ממוצע של 16.6. עם זאת, ישראל תגיע לשיעור של 16.6 אחוז בשנת 2050.

ישראל במקום הראשון בכל הקשור לשיעור הפריון של נשים בגילאי 15-49 והוא עומד על 3.1 ילדים לאישה, לעומת ממוצע של 1.7 במדינות ה-OECD.

כאמור, יש גם מקום לשיפור – אחוז ההוצאה על בריאות מהתוצר בישראל עלה ל-7.6%, אך הוא עדיין מהנמוכים במדינות ה-OECD (ממוצע 9.0%).

שיעור המיטות לאשפוז כללי בישראל נמוך יחסית למדינות אחרות החברות בארגון (רביעי לפני אחרון) ועומד על כ- 2.3 מיטות לאלף נפש לעומת ממוצע של 3.6 במדינות הארגון.

שיעור מכשירי ה-MRI למיליון תושבים בישראל עלה בשיעור ניכר ועומד על 4.0. למרות ההגדלה המשמעותית במספר מכשירי ה-MRI, ישראל נמצאת במקום נמוך לעומת ממוצע OECD העומד על 14.9.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *