לומדים להציל חיים בעוטף עזה

לומדים להציל חיים בעוטף עזה
"צוות מגובש". טקס הסיום
צילום: יח"צ

במועצה האזורית אשכול סיימו 22 חניכים קורס חובשי רפואת חירום שיוכלו לסייע הן בשגרה והן בחירום

22 תושבי יישובי עוטף עזה במועצה אזורית אשכול סיימו לאחרונה קורס חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס שנערך בחודשיים האחרונים על ידי מד”א. רוב החניכים הם עצמאים העוסקים בעיקר בחקלאות מקומית וגידול עופות.

במהלך הקורס עצמו חלקו המשתתפים סיפורים מרתקים מהחוויות שחוו במהלך ההסלמות הרבות בדרום בשנים האחרונות.
בסיומו של הקורס, נערך טקס מיוחד בו אנשי מד”א חילקו לחובשים-כוננים החדשים שסיימו את הקורס ערכות כונן בהם ציוד רפואי מציל חיים הכולל דפיברילטורים. החובשים החדשים מצטרפים ל-10 מתנדבים כוננים וותיקים ויצטרפו למערך המפעיל את האמבולנסים בישובים מסביב ויעשו משמרות בתחנות נתיבות, באר-שבע וצוחר.

"צוות מגובש". טקס הסיום|צילום: יח"צ
“צוות מגובש”. טקס הסיום|צילום: יח”צ

חניך הקורס נאסר רמזי, תושב קיבוץ רעים עלה לבימת הנאומים במהלך הטקס ואמר: “הצוות שעומד פה לפני, הוא צוות מגובש, חרוץ ובעל מוטיבציה של חובשים ונהגי אמבולנס השייכים מהיום למערך המתנדבים של מד”א. אנו מודים מקרב לב למועצה על היוזמה והתמיכה ואנחנו נמצאים כאן כי אנחנו רוצים לסייע לתושבי האזור ולעשות למען ביתנו ולמען אזרחנו. לא הכריחו אותנו ולא כפו עלינו להצטרף רק ביקשו ממי שיכול לתרום מזמנו שיתרום. מד”א הוא ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל ואנו גאים ללבוש את המדים של ארגון זה ולהיות מזוהים עם הצלת חיים. האנשים של מד”א אותם פגשנו לאורך ההכשרה, עזרו לנו וקיבלו אותנו וכל אחד מהם מיוחד מאוד ויקר לליבנו ואני רוצה לנצל את ההזדמנות להודות כולם – מנחם בלומנטל מדריך הקורס- אדם מדהים שזכינו להיות חניכיו, מנהל מחוז דרום במד”א יהודה שושן, סגן מנהל מחוז דרום במד”א מושון וקנין, מנהל מרחב נגב במד”א איציק אלפסי, מפקד תחנת נתיבות במד”א מאיר אלמליח, מפקד תחנת אשכול חנניה אלמקייס וכל אחד ואחת מאנשי מד”א שלקחו חלק בתהליך ההכשרה שלנו.”


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *