מתנדב במד”א יילד את בתו החדשה בחדר השינה

מתנדב במד”א יילד את בתו החדשה בחדר השינה
לצוות מד"א שנכנס לדירה נותר רק לחתוך את חבל הטבור. ערן משה עם בתו שיילד
צילום: דוברות מד"א

6 דקות בלבד הספיקו לבתו החדשה של מתנדב מד”א ערן משה להגיח לאוויר העולם. התוצאה: יילוד מהיר ומקצועי של ערן על מיטת חדר השינה והגעה מהירה של צוות מד”א, שהשלים את הלידה וחתך במקום את חבל הטבור ופינה במהירות את היולדת והתינוק בריאים לבית החולים ‘ברזילי’

מתנדב מד”א, ערן משה הוא אבא מאושר ל-5 ילדים שנולדו כולם בבית החולים בלידה רגילה ושגרתית, אולם את הסיפור שהתרחש בליל יום שלישי האחרון עם לידת בתו השישית הוא יוכל לספר עוד שנים ארוכות בגאווה ובהתרגשות מיוחדת.

סמוך לשעה 2 בלילה שבין יום שלישי ליום רביעי, התעוררה רעייתו של משה, בת-אל ואמרה שהיא מרגישה שהלידה מתקרבת. זאת, למרות שהתאריך המיועד של הלידה היה צפוי להיות רק היום.

ערן, שכבר מתורגל בנוהל הלידה, החל להכין את הרכב לנסיעה לבית החולים, אך כעבור זמן קצר הבינו השניים כי לא יספיקו להגיע לבית החולים בגפם.

הצירים של בת-אל התחזקו ובשעה 03:04 צלצל ערן לחברים במוקד מד”א וביקש לשלוח לדירתו במהירות אמבולנס לדירת הזוג בשדרות על מנת סייע לבת-אל הכורעת ללדת.

הצוות שהגיע במהירות הופתע מהמחזה שנגלה לעיניו עם הכניסה לחדר השינה של הזוג.

מסתבר שלתינוקת לא הייתה סבלנות והיא החליטה לצאת לאוויר העולם באותן הדקות הקצרות שעברו למן רגע השיחה למוקד ועד הגעת הצוות לדירה.

ומי יילד את התינוקות בריאה ושלמה? האב ערן, המשמש כחובש מתנדב במד”א והשתמש בידע שלו בתחום על מנת לבצע את המטלה המבורכת.

לצוות מד"א שנכנס לדירה נותר רק לחתוך את חבל הטבור. ערן משה עם בתו שיילד | צילום: דוברות מד"א
לצוות מד”א שנכנס לדירה נותר רק לחתוך את חבל הטבור. ערן משה עם בתו שיילד | צילום: דוברות מד”א

לצוות מד”א שנכנס לדירה נותר רק לחתוך את חבל הטבור של התינוקת ולהעבירה בריאה ושלמה, ביחד עם האם, לבית החולים ‘ברזילי’ באשקלון.

מתנדב מד”א והאב המאושר ערן משה סיפר כי “לא היו לנו סימנים מקדימים שהלידה מתחילה. אני אפילו תכננתי להיות בימים אלו עם אחד מילדיי האחרים בטיול שנתי שביטלתי ברגע האחרון. התחלתי להכין את הציוד הנדרש לנסיעה לבית החולים, אבל בשלב מסוים הבנו שלא נצליח לעשות זאת בכוחות עצמנו. ניגשתי למשימת היילוד והצוות של מד”א שהגיע במהירות מרשימה למקום, ביצע את חיתוך חבל הטבור והעביר אותנו במהירות לבית החולים ‘ברזילי’. אני מאושר ונרגש על כך שהייתי במקום והצלחתי להביא את ילדתי השישית לאוויר העולם בריאה ושלמה, ורוצה להודות לחבריי ממד”א שהגיעו במהירות למקום וסייעו לנו במקצועיות וביעילות”.

פאראמדיק מד”א, משה מור שהגיע לדירה, מסר כי “קיבלנו דיווח על אישה בצירי לידה מתקדמים הכורעת ללדת. נסענו במהירות לדירה וכשהגענו סיפר לנו ערן שהיא כבר ילדה. עלינו מיד לחדר השינה וראינו את התינוקת בידיה של בת-אל. בדקנו שאכן התינוקת בריאה, חתכנו את חבל הטבור והסענו את ההורים המאושרים והתינוקת החדשה לבית החולים ‘ברזילי’.

“אני רוצה לאחל לערן ולמשפחה המון מזל טוב”, סיכם מור.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *