מבצע ארצי להתרמת דם

מבצע ארצי להתרמת דם
מצווה וגם בריא. ניידת תרומת דם
צילום: יהודה דהאן

במד”א מדווחים על מחסור חמור בדם מסוגים O פלוס ו-Rh שלילי מכל הסוגים

ביום שלישי נערכה בכרמיאל התרמת דם בשל מחסור חמור בדם מסוגים O פלוס ו-Rh שלילי מכל הסוגים (-A-, B-, O). במד”א מבקשים להזכיר כי כל תורם זכאי לביטוח דם לשנה, לו ולמשפחתו מקרבה ראשונה. תחילת הביטוח היא חודשיים מיום התרומה. יתרון נוסף הוא העובדה שהמנה עוברת בדיקה ללא תשלום לגילוי מחלות וירליות, כמו איידס, עגבת ודלקת כבד נגיפית מסוגים B ו-C, ובמקרה שהתורם נדבק, הוא מקבל עידכון. כמו כן, נטילת הדם מעוררת תהליך של התחדשות בגוף וגורמת למח העצם לייצר תאים במקום אלה שנלקחו.

מצווה וגם בריא. ניידת תרומת דם |צילום: יהודה דהאן
מצווה וגם בריא. ניידת תרומת דם |צילום: יהודה דהאן

למרות הפירסום ברדיו, שגרם לגידול במספר התורמים, במד”א קוראים לציבור לבוא ולתרום דם. מידע על עמדות ההתרמה המוצבות בקניונים, בתחנות מד”א ובמקומות ציבוריים נוספים ברחבי הארץ, ניתן למצוא באתר האינטרנט של מד”א, בכתובת http://www.mdais.org/dam, ביישומון (אפליקציה) “מד”א שלי” בסמארטפון ובטלפון: 03-5300400 (מענה אנושי).

לפני ההגעה למקום ההתרמה רצוי להתעדכן מראש, מכיוון שעלולים לחול שינויים במקומות ההתרמה או במועדי התרמות הדם. המעוניינים להזמין צוות מתרימים לקבוצות מאורגנות (יותר מ-30 איש), יכולים לפנות בנושא לשירותי הדם של מד”א, טלפון: 5643*.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *