מגדילים את ההשקעה בבריאות בצפון

מגדילים את ההשקעה בבריאות בצפון
גם בימי שישי. חנוכת המרפאה בצפון
צילום: צבי מינקוביץ

ב”כללית” אמרו כי יש מדיניות כללית להשקיע בפיתוח השירות הרפואי דווקא בפריפריה, כדי לסגור פערים ברמת שירותי הרפואה

בטכס חגיגי, במעמד ראש העיר נהריה, ז’קי סבג, ורב העיר יהושע מייטלס, נחנכה טיפת החלב החדישה והייחודית של הכללית בקניון נהריה. מאחר ורק ימים ספורים קודם לכן, פגעו קטיושות סמוך לנהריה, פרופ’ חן שפירא, מנהלת המרחב החדשה בשירותי בריאות כללית, ציינה כי זה אך סמלי שאנחנו חונכים שירות של תקווה ועתיד לתינוקות בעוד מעבר לגבול מנסים לפגוע בנו. ראש העיר, ג’קי סבג התרשם מאד במהלך הסיור שערך במקום, מהתנאים הניתנים לתושבי העיר הצעירים בטיפת החלב החדשה והמרווחת, בירך את כללית וציין את שיתוף הפעולה לאורך זמן. הרב נשא ברכה והדגיש את החשיבות בטיפוח והשקעה בגיל הרך. טיפת החלב החדשה מותאמת להורים צעירים בימינו המשלבים הורות וקריירה של שני ההורים ועל כן היא היחידה באיזור שפועלת ברציפות עד שבע בערב, כולל ימי שישי, כדי לחסוך מההורים אובדן ימי עבודה.

גם בימי שישי. חנוכת המרפאה בצפון|צילום: צבי מינקוביץ
גם בימי שישי. חנוכת המרפאה בצפון|צילום: צבי מינקוביץ

בטיפת החלב שנחנכה מטופלים כ-4000 פעוטות, עד גיל 5 (בהם 800 תינוקות) וכן ייערך מעקב אחר כ-600 נשים הרות ולאחר לידה. במקום הוכנו 5 יחידות טיפול הפועלות בו זמנית וצוות המקום כולל 8 אחיות מנוסות, מומחיות בטיפת חלב ומומחה ברפואת ילדים. כמו כן, ניתן במקום ייעוץ גנטי לקראת הריון בעזרת תוכנת גנומטר וצוות המכון להתפתחות הילד של כללית שממוקם באותו מתחם מעניק גיבוי מקצועי בעת הצורך. הצוות גם עורך ביקור בית ליולדות בלידה ראשונה ונערך ליווי התפתחותי. באותו מתחם פועל גם מוקד ללקיחת דגימות דם, אליו מופנות נשים הרות שבמעקב טיפת החלב החדשה ובהמשך, יבוצעו בו גם בדיקות דם קפילריות (מהאצבע), לתינוקות ופעוטות. כמו כן, במתחם הסדנאות של כללית שנמצא בסמוך לטיפת החלב החדשה, נערכות סדנאות עיסוי תינוקות, הנקה, פעילות גופנית בהריון ולאחריו ועוד.
את הטכס ליוו קטעי נגינה של להקת פעמוני הרוח מהמועדון לקשישים בעין שרה, שהקימה ומנצחת עליו בהתנדבות אחות הכללית ממרפאת נהריה יוספטל – ויולטה ברקובסקי. ד”ר אנור סעב, מנהל מינהלת האיזור של כללית, שניהל את האירוע, ציין שיש בכך סגירת מעגל מרגשת בכך שבנות הגיל ה-3 מנגנות בטכס חנוכת שירות חדש לתינוקות.
פרופ’ שפירא הדגישה כי הפעלת טיפת החלב הייחודית מהווה ביטוי נוסף למדיניות כללית להשקיע בפיתוח השירות הרפואי דווקא בפריפריה, כדי לסגור פערים ברמת שירותי הרפואה ובריאות התושבים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *