נעליים עושים באהבה או לא עושים בכלל

נעליים עושים באהבה או לא עושים בכלל

איך בוחרים את המדרס המתאים לכף הרגל, מה עדיף מדרס בעבודת יד או ממוחשב, ומה הקשר בין נעליים לאופי של הלובש אותן.

בעולם האינסטנט שלנו, בעלי מקצוע אמיתיים עם ידי זהב, הם מצרך שהפך לנדיר. בטח כאלו שאוהבים את המקצוע וגדלו עליו. האורטופדיה של שאול ממוקמת בלב רמת גן, בחנות קטנה פוגשים את הבעלים שאול, שגדל במקום כשהעסק עוד היה שייך לאביו. מהיום שהוא זוכר את עצמו הוא מוקף בקסם של אמנות הנעל, בתחילה כשרק היה ילד קטן ועכשיו כשהוא מנהל את העסק בעצמו. במקום מתנהל בית חולים קטן לנעליים שנקרעו או נפרמו, ביד אוהבת הוא מדביק, משייף, מצמיד ומגיש אותן ללקוחות כמו חדשות.

על הקירות תלויים מכתבי הערכה מרופאים אורתופדיים בכירים המעידים כי העבודה שלו היא אמינה ומקצועית, והלקוחה שזה עתה נכנסת אל החנות מספרת בהתרגשות כי היא עוד זוכרת את המקום כשהייתה ילדה קטנה לפני שלושים שנה ואבא של שאול היה מופקד על המלאכה “סנדלר טוב אף פעם לא מחליפים” היא אומרת בחיוך ומגישה לשאול עוד אחד מאוסף הסנדלים שלה לתיקון.

פסיכולוג של נעליים, שאול אורטופדיה | צילום פרטי
פסיכולוג של נעליים, שאול אורטופדיה | צילום פרטי

האם אתה גם פסיכולוג נעליים, כלומר יודע פרטים על האופי של מי שלובש אותן? אני שואלת, ושאול מחייך לגברת שזה עתה נכנסה ואומר שבהחלט כן. בעולם שבו אנחנו רגילים לזרוק כל מה שמתקלקל השיעור הוא כי אפשר לתקן כל דבר החל מנעליים ועד למערכות יחסים.

אבל תיקון הנעליים הוא רק החלק השולי בסיפורה של החנות המקסימה הזו, הסנדלריה מתמחה בתחום האורטופדיה והמדרסים. הדבר כולל גם מגוון גדול של ציוד סיעודי, אביזרי עזר ושיקום, מגנים, תומכים ואביזרים אורתופדיים. כשהדגש הוא על התאמת מדרסים בעבודת יד באופן אישי לכל מטרה.

ישנם אלפי סוגי מדרסים, כל מדרס עשוי בצורה שונה מחומר שונה ונועד לתכלית שונה בהתאם ללובש אותו. ישנם פרמטרים רבים המשפיעים על ייצור המדרס כמו משקל הגוף, מבנה הרגל, רמת הגמישות ואופי העיסוק של הלובש אותן. מדרס לספורטאי הוא לא אותו המדרס שמתאים לגברת העומדת על רגליה רוב היום במשרד עורכי דין.

אמור לי מי הן נעלייך ואומר לך מי אתה
אמור לי מי הן נעלייך ואומר לך מי אתה

למה אתה עדיין מייצר מדרסים בעבודת יד ולא באמצעות מחשבים? אני תוהה. ושאול עונה שהוא דווקא הביא לחנות מחשבים לפני שנה שנתיים, אבל גילה ששום דבר לא יכול להחליף את עבודת היד המסורתית בעלת הנסיון של עשרות השנים. היא מדויקת יותר לרגל.

בזמן ההמתנה בחנות נכנסים ויוצאים אנשים, ונראה שחלקם מביא עמם נעליים לתיקון רק כתירוץ לדבר עם שאול, שהוא כנראה מוסד חברתי בפני עצמו. בחוץ חונה אופנוע ההארלי דיוידסון שאתו חרש את הארץ והוא התחביב השני שלו אחרי הנעליים, לצדו שולחן קטן ועליו כוסות קפה של כל המבקרים. אין ספק ששירות וידידותיות הן המילים השניות כאן אחרי המילה מקצוענות.

סנדלריה אורתופדית שאול, סנדלרים, בביאליק 46, רמת גן

נעליים עושים באהבה או לא עושים בכלל | צילום pixabay
נעליים עושים באהבה או לא עושים בכלל | צילום pixabay

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *