מקצוע הפודולוגיה יוכר כתואר אקדמי

מקצוע הפודולוגיה יוכר כתואר אקדמי
החלטה שתסייע לעולים מצרפת. רגליים
צילום: pixabay.com

מדובר במקצוע שנלמד בעיקר בצרפת ועולים רבים התקשו בקבלת רישיון ישראלי בתחום זה

בישיבה של ועדת העלייה והקליטה הודיע סמנכ”ל משרד הבריאות, פרופ’ ארנון אפק, כי מקצוע הפודולוגיה יוכר כשווה ערך לתואר אקדמי. פודולוג הוא אדם המבצע בדיקה קלינית מדויקת של הגפיים התחתונות ושל הגב. המקצוע נלמד בעיקר בצרפת ולא היה מוכר עד כה בארץ, ועולים רבים התקשו בקבלת רישיון ישראלי בתחום זה.

עו”ד מאיר בוחניק, סמנכ”ל פורום “קהלת” שגיבש נייר-עמדה בנושא, טען כי לפי האיחוד האירופי הפודולוגים והפודיאטרים מקצוע זהה, ובצרפת כבר החל הליך הכרתו כתואר אקדמי. לדבריו, כבר לפי החוק הקיים כיום בישראל, ניתן להעניק באותו המקצוע סמכויות שונות, ולהגדיר זאת בתעודה מוסמכת.

החלטה שתסייע לעולים מצרפת. רגליים |צילום: pixabay.com
החלטה שתסייע לעולים מצרפת. רגליים |צילום: pixabay.com

אריאלה מילר, פודולוגית-עולה מצרפת, ביקשה לאמץ את המלצות ארגון הפודיאטרים ולמצוא פתרון יצירתי ולהסדיר את מעמדו של כל מי שלמד טרם שנת 2012, השנה בה החלה צרפת להכיר בתחום – כאקדמי. לדבריה, הסדרת התחום תאפשר הקמת מסגרת לימודים בארץ לנושא זה. ד”ר יונתן רוזנבלום, פודיאטר-עולה מארה”ב, קרא לשמור על ההבחנה בין פודיאטרים לפודיאטרים-מנתחים, ובין פודולוגים לפודיאטרים.

כאמור, פרופ’ ארנון אפק, המשנה למנכ”ל משרד הבריאות, השיב כי חומר הלימודים והמעמד נבדק היטב במשרדו , גם מול משרד הבריאות הצרפתי, ואכן המקצוע הוא שווה-ערך לתואר אקדמי, מבחינת היקף שעות הלימוד, אחידות מוסדות הלימוד ועוד. הוא הסכים כי יש למצוא פתרון לאלו שהוכשרו לפני 2012.

יו”ר הוועדה, ח”כ אברהם נגוסה (הליכוד) בירך על החלטת המשרד ואמר כי מדובר בצעד חשוב לעידוד עלייה ולהשתלבות העולים בתעסוקה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *