משגב: מרפאה חדשה לבריאות הנפש

משגב: מרפאה חדשה לבריאות הנפש
"מתקן שירות חדיש ומתקדם". המרפאה החדשה
צילום: באדיבות הכללית

פרופ’ חן שפירא: “הכללית, שהקפידה להעניק שירותי בריאות הנפש גם כשהתחום לא היה באחריות קופות החולים, רואה חשיבות רבה בפיתוח מערך איכותי”

בפארק התעשיות תרדיון שבמשגב נפתחה החודש מרפאה במסגרת רפורמת בריאות הנפש. קופת החולים הכללית השקיעה בהקמת המבנה החדיש כ- 2.5 מיליון שקל, ובמקום יש קומה המיועדת למטופלים קטינים ושתי קומות המיועדות לבגירים. המרפאה, המשתרעת על כ-500 מ”ר, תשרת את תושבי כרמיאל, משגב, סח’נין והסביבה.

"מתקן שירות חדיש ומתקדם". המרפאה החדשה|צילום: באדיבות הכללית
“מתקן שירות חדיש ומתקדם”. המרפאה החדשה|צילום: באדיבות הכללית

מנהלת שירות בריאות הנפש של הכללית במרחב חיפה והגליל המערבי, ד”ר טטיאנה ז’לוזי’ן, מציינת כי במקום יעבדו חמישה רופאים פסיכיאטרים עם תת התמחויות בבעיות של מבוגרים וילדים, וכן צוות סיעודי, עובדים סוציאליים ופסיכולוגים. כמו כן, יפעלו במרפאה יחידות ייעודיות להפרעות אכילה, מתן חוות דעת משפטיות ויחידה לטיפולי יום. דגש יושם על מתן השירות בהנגשה לשונית – עברית, ערבית ורוסית – והצוות כולל דוברי השפות השונות.

מנהלת המרחב, פרופ’ חן שפירא: “הכללית, שהקפידה להעניק שירותי בריאות הנפש גם כשהתחום לא היה באחריות קופות החולים, רואה חשיבות רבה בפיתוח מערך שירותים זמין ואיכותי, בסביבת שירות ידידותית. מעתה יוכלו תושבי האזור המתמודדים עם בעיות רגשיות ונפשיות לקבל מענה טיפולי באזור מגוריהם, ברמה הגבוהה ביותר מבחינה מקצועית, במתקן שירות חדיש ומתקדם”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *