משרד הבריאות מינה ועדה לשיפור המצב בבתי החולים

משרד הבריאות מינה ועדה לשיפור המצב בבתי החולים
צילום: Pexels

משרד הבריאות מינה ועדה לשיפור הטיפול במערך האשפוז הפנימי שאת מסקנותיה יגישו עד אמצע חודש אפריל 2019

סגן שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן ומנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב מינו ועדה לשיפור הטיפול במערך הפנימיות. הוועדה הוקמה לאחר שיח מעמיק עם איגוד הישראלי לרפואה פנימית בראשות פרופ׳ אבישי אליס ובראשות הוועדה יעמוד פרופ׳ רן טור כספא.

סגן שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן: “אנחנו ערים לאתגרים במערך האשפוז הפנימי, נוכח העומסים הכבדים והסבל לציבור החולים, ואנו פועלים ללא ליאות לשפר את המצב. אנו בטוחים שבשיתוף פעולה בין כלל הגורמים במערכת ניתן יהיה להציע פתרונות אמיתיים בטווח הזמן הנראה לעין.

|צילום: Pexels
|צילום: Pexels


גם הרופאים וגם אנחנו יודעים שמערכת הבריאות צריכה לקבל יותר, ואנחנו נעשה זאת יחד על מנת להביא להישגים.

ליצמן הוסיף: “אנו יודעים שהמגמות הרווחות כיום של הזדקנות האוכלוסייה והעליה בתחלואה הכרונית יתגברו ויתעצמו בשנים הקרובות ולכן על כולנו להתגייס ולעבוד יחד על מנת להבטיח שהמערכת תמשיך לתת טיפול מצוין.

מנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב: “מערך האשפוז הפנימי הוא לב המערכת האשפוזית ואנו מחויבים להבטיח את התנאים הדרושים לפעילות תקינה שלו. השנים הבאות יאתגרו את המערכת מאוד אך אנחנו נחושים להתמודד עם אתגרים אלה. בחרנו לשלב ידיים עם כלל הגורמים במערכת ומינינו את אנשי המקצוע מהמעלה הראשונה באר. אנו מצפים מהוועדה להגיש לנו המלצות קונקרטיות ואופרטיביות.

פרופ’ אבישי אליס, יו”ר האיגוד לרפואה פנימית אמר: “אני שמח על הכניסה להליך עבודה משותף עם משרדי הבריאות והאוצר. מקווה להליך מהיר ואפקטיבי ולהתכנסות לתכנית עבודה מעשית במועד שנקבע, ולא מאוחר מזה, נוכח המשבר הגדול במחלקות הפנימיות”.

“בנימה אישית אומר”, מוסיף פרופ’ אליס, “שחבריי ואני יצאנו למאבק הציבורי לאחר שכארבעים שנות הזנחה הביאו את הרופאים וכלל הצוותים במחלקות לאי יכולת להעניק לציבור בארץ את הרפואה לה הוא ראוי, ועל רקע המצוקה היומיומית המתמשכת שלנו, כל ימות השנה. מאבקנו נועד להחזיר את הרפואה הפנימית למעמד הראוי לה, כציר מרכזי של המערכת הציבורית האשפוזית בישראל. אני מאמין שזה מחויב המציאות ואפשרי”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *