נהריה: מכון הלב רכש ציוד חדשני

נהריה: מכון הלב רכש ציוד חדשני
עם כל הלב. ד"ר שטרומן ד"ר עטר עם המכשיר החדש מכון הלב
צילום: רוני אלברט

מכון הלב הפועל במרכז הרפואי במרכז הרפואי לגליל אשר בנהריה, רכש לאחרונה מכשיר ראשון מסוגו בצפון הארץ, שמבצע בדיקות מאמץ וצפוי לשפר משמעותית את יכולת הרופאים לאתר ולאבחן במדויק בעיות לב.
ד”ר אלכס שטורמן, מנהל שירות קרדיולוגיה לא פולשנית במערך הקרדיולוגי: “מטופלים רבים נזקקים לעבור בדיקת מאמץ על מסלול הליכה (הליכון) ומתקשים לעמוד בזה בשל מגבלות גיל או מגבלה בריאותית אחרת. המכשיר החדש מותאם עבור כלל המטופלים, ובעיקר למטופלים עם מגבלות אורטופדיות קשות או אי ספיקת לב. מדובר במיטת בדיקה חשמלית משוכללת, המאפשרת ביצוע בדיקת מאמץ באופן המדמה רכיבה של המטופל על אופניים בתנאי מאמץ משתנים. בזמן שהמטופל מבצע מאמץ גופני, ניתן לבצע בדיקת אקו לב המעריכה את תפקוד הלב ובודקת את זרימת הדם לכל אזורי הלב. ביצוע בדיקת אקו לב בזמן אמת, מאפשרת לנו להעריך ברמת דיוק גבוהה מאוד, את יכולת התכווצות הלב במנוחה ובמאמץ ולאבחן פגמים או כשלים בתפקוד הלב. ראוי להוסיף שבדיקת אקו לב מתבצעת בשימוש במכשיר אקו לב חדיש המתקדם מסוגו בעולם, ושנרכש אף הוא לאחרונה”.

עם כל הלב. ד"ר שטרומן ד"ר עטר עם המכשיר החדש מכון הלב|צילום: רוני אלברט
עם כל הלב. ד”ר שטרומן ד”ר עטר עם המכשיר החדש מכון הלב|צילום: רוני אלברט

בדיקה במכשיר זה מהווה תחליף לבדיקת מיפוי לב. הבדיקה חוסכת מהמטופל זמן רב (בדיקת מיפוי לב נמשכת למעלה מ-4 שעות, ואילו בדיקת אקו לב במאמץ נמשכת כשעה), וכן אינה כרוכה בחשיפה לקרינה (בניגוד למיפוי לב). בנוסף לכך, ושוב בניגוד לבדיקת מיפוי לב, בדיקת אקו לב במאמץ, יכולה לבדוק גם את תפקוד מסתמי הלב במנוחה ובמאמץ. לטכנולוגיה החדשה נחשפו מנהל המערך הקרדיולוגי, ד”ר שאול עטר וד”ר אלכס שטורמן בעת השתלמויות ממושכות שערכו במרכז הרפואי “סידרס סיני” בלוס אנג’לס, הנחשב למוביל בתחום הקרדיולוגיה בעולם.
ד”ר עטר: “אנו רואים חשיבות רבה בשילוב בין מקצועיות הצוות הרפואי במחלקה לבין רכישת ציוד חדש, המאפשר מענה רפואי מהיר ומדויק שנועד לאתר מצבים מסכני חיים, להציל חיים ולתת מידע מלא ככל האפשר על מצבו של המטופל. המכשיר החדש משדרג את פעילות מכון הלב ומשפר את יכולת הצוות הרפואי לתת מענה רפואי הולם למטופלים”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *