ניצלו חייו של ילד סורי

ניצלו חייו של ילד סורי
מה הוא קופץ. הקפיץ שהילד הסורי שאף
צילום: בי"ח נהריה

הילד ששאף את הקפיץ לריאות סבל מאוד וסכנה נשקפה לחייו, עד שבבית חולים נהריה הצילו אותו

צוות המחלקה לא.א.ג. ניתוחי ראש וצוואר במרכז הרפואי לגליל טיפל לאחרונה בילד סורי בן 9, שהובהל על ידי צה”ל לחדר המיון במצב קשה, לאחר ששאף קפיץ לריאות וכתוצאה מכך פיתח דלקת ריאות משמעותית.
ד”ר טל מרשק, רופא בכיר במחלקה: “מיד עם הגיעו אלינו הוכנס הילד בדחיפות לחדר ניתוח הקפיץ הוצא בפעולת חירום הנקראת ברונכוסקופיה. ברונכוסקופ הינו צינור שדרכו ניתן להנשים ולבדוק את הריאות של המטופל. הפעולה בוצעה באמצעות הציוד המתקדם שרכשה הנהלת המרכז הרפואי הכולל אנדוסקופ, דרכו ניתן להסתכל בתמונה מוגדלת באופן ישיר על הגוף הזר. במקרה הספציפי הזה הוצא קפיץ שהיה תקוע בריאה של הילד במשך שבועיים לפחות ויצר דלקת קשה שהפכה את הפעולה הרפואית לקשה ומורכבת יותר”. לאחר שהקפיץ הוצא, התאושש הילד בהדרגה ולאחר מספר ימי אשפוז שוחרר.
מאז תחילת הגעת הפצועים הסורים טופלו למעלה מ-70 פצועים בהם ילדים ותינוקות במחלקת א.א.ג. ניתוחי ראש צוואר במרכז הרפואי, בחלק מהמקרים תוך שילוב פעילות עם מחלקות נוספות. באחד המקרים שוחזרה לסתו של מטופל בשנות ה-20 ששב מאז הניתוח מספר פעמים לבדיקות וטיפולים ממושכים.
ד”ר אייל סלע, מנהל המחלקה: “עבורנו מדובר באתגר רפואי אך גם במעשה אנושי מהמעלה הראשונה. הצוותים שלנו נרתמו יחדיו לטיפול במקרים מורכבים וחלקם נדירים של פגיעות מלחמה וכן, פגיעות מורכבות נוספות בצילה של אותה מלחמת אזרחים קשה”.

מה הוא קופץ. הקפיץ שהילד הסורי שאף|צילום: בי"ח נהריה
מה הוא קופץ. הקפיץ שהילד הסורי שאף|צילום: בי”ח נהריה

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *