ניתוח מורכב בתינוק שסבל ממחלת ההירשפרונג

ניתוח מורכב בתינוק שסבל ממחלת ההירשפרונג

פרופ’ סוחוטניק מסביר כי הניתוח לא הצליח בפעם הראשונה והשנייה ולכן היה צורך לבצע בילד את הניתוח בפעם השלישית

מנהל מחלקת כירורגיית ילדים במרכז הרפואי בני ציון שבחיפה, פרופ’ איגור סוחוטניק, ביצע ניתוח מורכב בתינוק שסבל ממחלת ההירשפרונג. ההליך בוצע יחד עם פרופ’ ארנולד קורן, מומחה בעל שם עולמי בתחום ניתוחי המעיים, שהגיע במיוחד לישראל מארה”ב, על מנת לבצע את הניתוח. מתברר כי עשרות ילדים הסובלים ממחלת ההירשפרונג המאובחנת בקרב ילדים, במהלך השנתיים הראשונות לחייהם, מגיעים מכל רחבי הארץ וגם מחו”ל לטיפול ומנותחים במחלקת כירורגית ילדים במרכז הרפואי בני ציון.

"עד כדי סכנת חיים". פרופ' סוחוטניק|צילום: צליל דנה
“עד כדי סכנת חיים”. פרופ’ סוחוטניק|צילום: צליל דנה

מחלת ההירשפרונג הינה מחלת מעיים מולדת העלולה לגרום לעצירות בקרב תינוקות ונגרמת כתוצאה מחוסר באחד העצבים של הרקטום והמעי הגס, “הגורמים להפרעה בתהליך התפתחות העובר”, מסביר מנהל מחלקת כירורגיית ילדים במרכז הרפואי בני ציון פרופ’ איגור סוחוטניק שמציין כי, “ביה”ח בני ציון הוא היחיד בצפון שמציע שיטות טיפול חדשניות במחלה זו.”

לדברי פרופ’ איגור סוחוטניק: “בטרם הגעתו אלינו למרכז הרפואי בני ציון, התינוק עבר שני ניתוחים בבתי חולים אחרים ואצלנו עבר את הניתוח השלישי שהורכב משני שלבים: הראשון, כריתת החלק החולה והשני, הרכבת החלק הבריא לרקטום ובכך ליצור פעילות מעיים יציבה ותקינה.

פרופ’ סוחוטניק מסביר כי הניתוח לא הצליח בפעם הראשונה כי הגוף המשיך להרוס את העצבים של הרקטום והמעי הגס ובפעם השנייה האבחון הפתולוגי לא תאם תוך כדי הניתוח ולכן היה צורך לבצע בילד את הניתוח בפעם השלישית. לדבריו: “במידה והמחלה לא מאובחנת, הילדים הסובלים מהתסמונת עלולים לסבול מתופעות קשות כגון: דלקות במעי, פריצה של דופן המעי, יציאת הצואה לתוך חלל הבטן, עד כדי סכנת חיים”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *