ניתוח חדשני לטיפול בליקויי שמיעה

ניתוח חדשני לטיפול בליקויי שמיעה
פתרון למבוגרים. ניתוח
צילום: רוני אלברט

ד”ר ודים לטיצ’בסקי: “אין צורך בביצוע חתכים מאחורי האפרכסת. הניתוח מתבצע ישירות בתוך האוזן, ושיטה זו מקצרת את התהליך ואת ההחלמה”

ניתוח ראשון מסוגו, ובין הראשונים בארץ, בוצע בשבוע שעבר במחלקת אא”ג שבמרכז הרפואי לגליל, לטיפול בליקויי שמיעה באמצעות מיכשור אנדוסקופי. השיטה החדשה מחליפה את הניתוח באמצעות מיקרוסקופ שבוצע עד כה במקרים מסוג זה.

פתרון למבוגרים. ניתוח|צילום: רוני אלברט
פתרון למבוגרים. ניתוח|צילום: רוני אלברט

סגן מנהל המחלקה, ד”ר ודים לטיצ’בסקי, שביצע את הניתוח: “האדם שנותח הוא גבר בשנות ה-60 לחייו, תושב האזור, שסבל במשך שנים רבות מליקוי שמיעה. בניתוח, המתבצע באמצעות אנדוסקופ, אין צורך בביצוע חתכים מאחורי האפרכסת. הניתוח מתבצע ישירות בתוך האוזן, ושיטה זו מקצרת את התהליך ואת ההחלמה”.

היתרון בשיטה האנדוסקופית מתבטא גם בדיוק מרבי בעת ביצוע הפעולה הניתוחית. לרופא המנתח יש שדה ראייה רחב יותר, בניגוד לקרן בודדת שאיפשרה השיטה המיקרוסקופית. בשיטה החדשה יבוצעו מעתה גם ניתוחים לטיפול בליקויי שמיעה וגם ניתוחים לסגירת נקבים בעור התוף, שניהם אופייניים בקרב אוכלוסייה מבוגרת. לצידם ייערכו גם ניתוחים שישלבו את שתי השיטות, האנדוסקופיה והמיקרוסקופית, בשל מורכבות או צרכים ניתוחיים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *