נשים דתיות הוסמכו כנהגות אמבולנס

נשים דתיות הוסמכו כנהגות אמבולנס
אמונה ורפואה. החובשות החדשות
צילום: מד"א

מדובר בקורס ייחודי שנפתח בהובלתה של מתנדבת מד”א הרבנית ציונה גולדשטיין, נהגת אמבולנס וותיקה בגזרת גוש עציון

בתחנת מד”א בירושלים נערך טקס הסיום של הקורס הראשון שבו הוכשרו דתיות וחרדיות כחובשות רפואת החירום ונהגות אמבולנס. במהלך הטקס צוינה מי שהייתה נהגת האמבולנס המבצעית הראשונה במרחב ירושלים של מד”א, סימה חזן ז”ל. והוא נערך בהשתתפות בתה, קרן אור. סימה חזן ז”ל פעלה כנהגת אמבולנס במהלך מלחמת ששת הימים וסייעה לכוחות הלוחמים בקרב בגבעת התחמושת ובפריצה לעיר העתיקה.

מדובר בקורס ייחודי שנפתח בהובלתה של מתנדבת מד”א הרבנית ציונה גולדשטיין, נהגת אמבולנס וותיקה בגזרת גוש עציון. הקורס הכשיר 25 נשים דתיות וחרדיות מכל הגילאים לשמש כחובשות רפואת חירום ונהגות אמבולנס במטרה לשלב נשים חרדיות כחלק ממערך החירום במרחב ירושלים של מד”א.

אמונה ורפואה. החובשות החדשות|צילום: מד"א
אמונה ורפואה. החובשות החדשות|צילום: מד”א

במהלך הטקס נשא דברים מ”מ סגן מנהל מד”א מרחב ירושלים, פליקס לוטן אשר בירך את החניכות ואמר כי “מרחב ירושלים שמח לכל מתנדב ומתנדבת ובעיקר לקורס ייחודי מסוג זה, זו גאווה גדולה לצרף קבוצה כל כך איכותית למשפחת מד”א ירושלים”.
גם הרבנית ציונה גולדשטיין מיוזמות הקורס אמרה בטקס: “הקורס מאפשר לפתח את אפשרויות המענה הרפואי ביישובי גוש עציון ולשלב נשים באופן מוצלח יותר במערך חשוב ומשמעותי כל כך. אני מבקשת להודות לכל מי שתרם להצלחה של הקורס ולאנשים המיוחדים שלקחו בו חלק בהבנה ובאכפתיות שהביאו לכך שהקורס התנהל בדרך הכי טובה שאפשר ובאופן שמשתלב עם אמונתן הדתית של המשתתפות בקורס” כשמיד לאחר מכן בירך מדרכי בן הרוש, אחראי המתנדבים של מד”א במרחב ירושלים והדגיש כי “המרחב עובד על שילוב וסובלנות בין כל סוגי האוכלוסייה, כדי לאפשר לכולם להתנדב על פי אמונתם”.

בשם החניכות נשאה דברים, רבקה בלאק, שאמרה “אני רוצה להביע הכרת תודה ענקית לכל מי שטרח ותרם להצלחתו של הקורס המיוחד הזה. כל גורמי מד”א חברו ועמלו כדי להביא לכך שהקורס יוכל להתקיים ולהכשיר קבוצה כל כך גדולה של נשים חרדיות תוך התחשבות והתגמשות בכל פן אפשרי. ותודה על הנכונות של כל הגורמים הרלוונטיים לפעול לשילובן של בוגרות הקורס במערך המתנדבים של מד”א בפועל באופן שהולם את אמונתן”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *