סח’נין: אופנוע ראשון של מד”א

סח’נין: אופנוע ראשון של מד”א
ללא הבדל דת, גזע או מין. הטקס בסכנין
צילום: מד"א

בשל תשתית הכבישים בגליל המערבי, הפקקים הרבים ופרישת האמבולנסים באזור, במקרי חירום רבים מתעכבים האמבולנסים בדרכם אל חולים ונפגעים

ג’לאל חליפה מסח’נין, כונן מד”א המתנדב זה 19 שנה כנהג אמבולנס, קיבל השבוע אופנוע שנועד לסייע בהצלת חיים. בטקס חגיגי שנערך בעיר במעמד ראש הרשות, מאזן גנאים, ומנהל מרחב מטה אשר במד”א, רחמים (מימי) סידיס, אמר חליפה: “אני מאוד מתרגש וגאה להיות חלק בעשייה המשמעותית הזאת. זה עניין חיוני וחשוב, שגם מעלה את המודעות בקרב האוכלוסייה הערבית”.גנאים: “זה שירות חשוב, שממנף את ערך הצלת החיים. אנחנו מודים מאוד לאירגון מגן דוד אדום. אני חושב שלהציל חיי אדם זו מצווה, ומדובר במשימה של כולנו. מד”א עושה בעניין זה עבודת קודש, ואני מודה להם על כך. אני מברך גם את כל העוסקים במלאכה ותומך בהם. המחלה היא האויב של כולנו. חשוב לפעול למען בריאותם ורווחתם של כלל התושבים”.

ללא הבדל דת, גזע או מין. הטקס בסכנין|צילום: מד"א
ללא הבדל דת, גזע או מין. הטקס בסכנין|צילום: מד”א

בשל תשתית הכבישים בגליל המערבי, הפקקים הרבים ופרישת האמבולנסים באזור, במקרי חירום רבים מתעכבים האמבולנסים בדרכם אל חולים ונפגעים. זו הסיבה שבאזור המרכז פועלת זה מספר שנים רשת של אופנועי מד”א, המגיעים במהירות גבוהה באופן יחסי.

אחראי יחידת האופנוענים במרחב אשר, פיני קרן, מסר כי במד”א פועלים לתיגבור המערך, להוספת אופנועים חדשים לערים ולייעול הטיפול באנשים ובפינויים לבתי החולים. לדבריו, בימים אלה עוברים רוכבים נוספים הכשרה במטרה להמשיך ולתגבר את המערך על ידי עובדים ומתנדבים מהמרחב.

סידיס בירך אף הוא: “חשיבות האופנוע כגורם המקצר את זמן התגובה במקרים של הצלת חיים היא קריטית. אנחנו ממשיכים בעשייה בכל מקום – גם בסח’נין, גם בנהריה, גם בכרמיאל – ללא הבדל דת, גזע או מין. בסח’נין אנחנו נמצאים כבר 40 שנה, ואנחנו גאים לשדרג את המענה הרפואי ביישובי המגזר ולהעניק סיוע רפואי מציל חיים לציבור הרחב”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *