פיזיותרפיסט הציל קשישה ממוות

פיזיותרפיסט הציל קשישה ממוות
תודה. ג'ריס דאדא ומאיה פלדמן
צילום: באדיבות מכבי

ג’ריס דאדא הוזמן לביתה של מטופלת בת 90 ונחרד לראותה מוטלת על הרצפה, רועדת מקור ותשושה

ג’ריס דאדא (43), פיזיותרפיסט במכבי שירותי בריאות בכרמיאל, הציל בסוף השבוע שעבר את חייה של קשישה, תושבת העיר.

ביום שישי הוזמן דאדא לביקור בית שגרתי בביתה של מאיה פלדמן (90). “הגעתי לבית ביום סוער וקר במיוחד”, הוא מספר, “ומצאתי אותה שרועה על הרצפה כשהיא רועדת וקפואה מקור”.

תודה. ג'ריס דאדא ומאיה פלדמן|צילום: באדיבות מכבי
תודה. ג’ריס דאדא ומאיה פלדמן|צילום: באדיבות מכבי

דאדא, שהבין כי הקשישה לקתה בהיפותרמיה, פעל במהירות: “אחרי שהפעלתי חימום בבית, השכבתי אותה במיטה וכיסיתי אותה בשמיכות. ניסיתי לדבר איתה, ללא הצלחה”.

מכיוון שהקשישה היתה נסערת, היא התקשתה לדבר בעברית, ולכן התקשר דאדא לחדר האחיות של המרפאה, שם הבינו ממנה כי במשך שעתיים היא ניסתה להגיע אל הרדיאטור כדי להפעיל את החימום, ללא הצלחה. דאדא התעקש להישאר עם המטופלת עוד כשעה והכין לה תה, ורק לאחר שווידא כי היא חשה בטוב, עזב את המקום.

דאדא: “הסיפור הזה זיעזע אותי. 19 שנה אני פיזיותרפיסט, ובאותו ערב, כשחזרתי הביתה, לא הצלחתי להירדם. הגעתי אליה מלכתחילה לטיפול שיקומי, שכן כל מבוגר מגיל 75 שחוזר מאישפוז ושוכב שעות רבות כדי לנוח, מתקשה לבצע פעולות פשוטות מכיוון שהתיפקוד שלו נפגע. במכבי ניתן שירות עד הבית לאותם משוקמים, מתוך הבנה שאינם יכולים להגיע פיזית אפילו למרפאה הקרובה, ועדיין זקוקים לטיפול צמוד. אמנם אני לא רופא, אבל חששתי לחייה. אין לי מושג מה היה קורה לה אחרי עוד כמה שעות כאלה ללא חימום. היא היתה בסכנת חיים ממשית, ולמזלי הגעתי בזמן והסוף טוב. זה הכי חשוב”.

מאז האירוע השניים שומרים על קשר. הקשישה סיפרה לדאדא כי ילד אחד שלה הלך לעולמו, ואילו בנה השני מתגורר במוסקבה, ולכן היא חיה בארץ לבד: “אין לי מלים להודות לכם על שהצלתם את חיי. אם ג’ריס לא היה מגיע בזמן, מי יודע מי היה מוצא אותי, מתי ובאיזה מצב”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *