פיתוח חדשני יסייע לחולים

פיתוח חדשני יסייע לחולים
הישג מרשים. חדר ניתוח
צילום: אתר pixabay.com

במרכז הרפואי לגליל פיתחו שיטה המסייעת לגמילה של חולים ופצועים מהנשמה מלאכותית

צוות של היחידה לטיפול נמרץ במרכז הרפואי לגליל זכה במקום השני בתחרות ארצית בזכות פיתוח של שיטה המקילה על הגמילה מהנשמה מלאכותית.

תהליך הגמילה מהנשמה הוא מורכב ומסובך, ובמיוחד חשוב לנסות ולהימנע מהצורך בצינרור מחדש של הקנה (רה-אינטובציה), מכיוון שתהליך זה מאריך באופן משמעותי את משך ימי ההנשמה והגמילה, ומהווה גורם סיכון להיווצרות סיבוכי הנשמה.

הישג מרשים. חדר ניתוח|צילום: אתר pixabay.com
הישג מרשים. חדר ניתוח|צילום: אתר pixabay.com

בבית החולים החליטו להקים “צוות שיפור”, שבראשו עומדים מנהל היחידה לטיפול נמרץ, ד”ר ניקולא מח’ול, והאחות האחראית ביחידה, לבנה יעקובסון. ד”ר לילך שמע-דידי, מרכזת תחום בכירה של היחידה להבטחת איכות, ליוותה את הצוות, שפיתח תהליך חדשני להערכת מוכנות המטופל לגמילה. הטמעת התהליך הניבה ירידה משמעותית בשיעור הצינרורים החוזרים, ירידה במשך ימי ההנשמה וירידה במשך האישפוז ביחידה לטיפול נמרץ. מדובר בהישגים משמעותיים, ולכן התוצאות והמסקנות של הצוות הוגשו לתחרות “צוותי השיפור” הארצית, שבסיומה זכה המיזם במקום השני.

מנהל המרכז הרפואי לגליל, ד”ר מסעד ברהום: “ברצוני לברך את צוות היחידה לטיפול נמרץ כללי נשימתי וצוות יחידת האיכות במרכז הרפואי לגליל על עשייה מבורכת, שהיא נדבך חשוב נוסף בשיפור השירות למטופל. נמשיך גם בעתיד לפעול ביחד לקידום המרכז הרפואי, תוך מתן דגש על רפואה מקצועית ואנושית”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *