רוקחים יירשמו תרופות במקרים דחופים

רוקחים יירשמו תרופות במקרים דחופים
הדיון יימשך. תרופות
צילום: pixabay.com

ההסתדרות הרפואית הודיעה כי היא מתנגדת אבל שר הבריאות הבהיר שהחוק יעבור

שר הבריאות יעקב ליצמן הגיע לדיון בוועדת הבריאות של הכנסת, אשר עסק בהצעת חוק לפיה יוסדרו ויוחמרו הפיקוח והעונשים על רוקחים, יצרנים ויבואנים של תרופות, כחלק מהמאבק בפשיעה פרמצבטית (זיוף, גניבה או שימוש במוצר פגום של תרופות, מכשירים, תמרוקים וכו’).
במסגרת הצעת החוק, מבקש משרד הבריאות לאפשר לרוקח לנפק במצבים דחופים תכשירי מרשם ללא מרשם רופא. זאת לאחר בירור המצב הרפואי, תיעוד מיוחד ודרישה להעביר מרשם רופא תוך 72 שעות. ההסתדרות הרפואית הודיעה כי היא מתנגדת לסעיף זה. “אנחנו נעשה את זה, ואם זה לא מוצא חן בעיני ההסתדרות הרפואית היא יכולה לחפש לעצמה משרד אחר”, אמר ליצמן.
גם יו”ר הוועדה, ח”כ אלי אלאלוף, הודיע כי הוא תומך בסעיף זה: “אנחנו צריכים לדאוג לטובת החולה ולאפשר לו טיפול תרופתי זמין במצבי חירום. זה לא פוגע ברופאים בשום צורה. יש לאפשר גם לבאי כוחם של חולים הרתוקים למיטה לקבל בעבורם תרופות במצבי חירום”.

הדיון יימשך. תרופות|צילום: pixabay.com
הדיון יימשך. תרופות|צילום: pixabay.com

פרופ’ אליעזר רחמילביץ’ מההסתדרות הרפואית טען: “אני מפחד מאסון. ברוב המקרים הרוקח בכלל לא מכיר את הבנאדם. זה יכול להיות מסוכן. חייב להיות רופא שמעורב בעניין הזה. אתם מבינים איזה תביעות יוגשו? כבר קרו מקרים כאלה בעבר. לא יכול להיות שחולה מגיע באמצע הלילה ויקבל תרופה לדילול דם ומדמם במוח”.
בתגובה אמר ד”ר רון תומר, מנהל הוועדה המקצועית של ארגון הרוקחות בישראל: “הרוקח הוא לא פקיד. הוא איש מקצוע”. ראש אגף רוקחות במשרד הבריאות, ד”ר איל שורצברג, הוסיף: “זה קיים בכל העולם, ויש כאן מספיק הגנות על המטופל”.
הדיון הסתיים ללא הצבעה על הצעת החוק, ויימשך בשבועות הקרובים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *