רפואה שלימה: רופאים מצרפת התאמנו בישראל

רפואה שלימה: רופאים מצרפת התאמנו בישראל
העיקר הבריאות. התרגיל של מד"א והרופאים מצרפת
צילום: באדיבות מד"א

24 רופאים מצרפת הגיעו לישראל לצורך הכשרתם ליחידת החירום הבינלאומית של מד”א. בהכשרה המיוחדת למדו הרופאים על טיפול בפציעות קשות ובמחלות לב במתאר שטח שבו ציוד בית החולים אינו זמין. במהלך הקורס הרופאים לקחו גם חלק בנסיעות בניידות טיפול נמרץ של מד”א והתרשמו מהטיפול הרפואי שהגישו צוותי מד”א לפצועים ולחולים, ואף סייעו בעצמם בהצלת חיים. בין לבין ערכו הרופאים סיור באזור ירושלים, בו ללמוד על ארץ ישראל. בנוסף למדו הרופאים על הארגון ורכבי ההצלה של מד”א, כדי שאם וכאשר יגיעו לארץ הם יוכלו להצטוות לצוותי מד”א ולעבוד איתם בשיתוף פעולה.

העיקר הבריאות. התרגיל של מד"א והרופאים מצרפת|צילום: באדיבות מד"א
העיקר הבריאות. התרגיל של מד”א והרופאים מצרפת|צילום: באדיבות מד”א

בין הרופאים שהשתתפו בקורס היה ד”ר מישל זוסמן, רופא בכיר בבית חולים בעיר ניס שבצרפת, אשר מתכנן לעלות לישראל והחליט להשתתף בשבוע הזה כדי להכיר את ארץ ישראל וארגון מד”א לפני העלייה. ד”ר זוסמן אמר בטקס הסיום: “הרבה שנים אני ומשפחתי חושבים על עליה ותורמים לישראל, הפעם כשהצטרפתי לאמבולנסים של צוותי מד”א וסייעתי בהצלת חיים – לראשונה הרגשתי שאני כבר חלק מהמדינה הזו”.
בטקס הסיום חלקו הרופאים מצרפת חוויות. ד”ר ברונו ללוש, כירורג מנתח בבית חולים בצרפת, סיפר על המשמרת שלו עם צוותי מד”א: “במהלך המשמרת הגענו לטפל באישה מחוסרת הכרה ברובע המוסלמי במזרח ירושלים, נדהמתי לגלות את שיתוף הפעולה בין מד”א לבין כוחות הביטחון, שעושים הכל למען הצלת חיים בכל מקום במדינה”. ד”ר גוהנה מלכה, מומחית ברפואת חירום בפריז, סיפרה: “טיפלתי בגברת בהריון בשכונת מאה שערים בירושלים. הרגשתי חשיבות רבה להיות בצוות משום שהמטופלת הרגישה בנוח שאני כאישה מסייעת לה להביא חיים חדשים לעולם”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *