תביעה: הטיפול בסרטן גרם לפגיעה

תביעה: הטיפול בסרטן גרם לפגיעה
"נגיב, כמקובל, בהליך המשפטי המסודר". חולה
צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com

בתביעה נטען כי האינפוזיה ובה החומר הכימותרפי חוברה ליד בדרך שגויה, שגרמה נזק חמור * הכללית: “נגיב, כמקובל, בהליך המשפטי המסודר”

תושבת הצפון, בשנות ה-60 לחייה, תובעת פיצויים מ”שירותי בריאות כללית” בטענה כי טיפול שגוי גרם לה פגיעה קשה.

בכתב התביעה שהגיש בשבוע שעבר עו”ד סאמי אבו ורדה, טוענת האשה כי לפני כשנתיים היא חלתה בסרטן השד והחלה לקבל טיפול כימותרפי ביחידה האונקולוגית שבמרפאת לין בחיפה. הטיפול כלל הזלפת חומרים כימיים לווריד ידה הימנית. לטענתה, במהלך הטיפול האחרון היא התלוננה על כאבים חזקים באזור העירוי, אבל האחות המשיכה בטיפול עד סופו.

"נגיב, כמקובל, בהליך המשפטי המסודר". חולה|צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com
“נגיב, כמקובל, בהליך המשפטי המסודר”. חולה|צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com

התובעת שוחררה לביתה ומכיוון שהכאב נמשך, חזרה למרפאת לין. היא הופנתה למיון בבית החולים כרמל, שם אושפזה למשך מספר ימים וטופלה באנטיביוטיקה. בהמשך האשה התלוננה שוב ושוב על חולשה וכאבים ביד ימין, ולאחר בדיקה מקיפה נקבע כי היא סובלת מתסמונת התעלה הקרפלית ביד ימין וכי הנזק בלתי הפיך.

לתביעה צורפה חוות דעת של מומחה, שקבע כי הנזק שנגרם “הוא תוצאה של הזלפת הנוזל הכימותרפי בצורה שגויה”. לטענתו, על האחות היה להפסיק מיד את העירוי כאשר הופיעו סימני כאב ונפיחות ביד. עו”ד אבו ורדה ציין בתביעה, כי הוא מותיר בידי בית המשפט לקבוע מה גובה הפיצויים.

מ”הכללית” נמסר: “התביעה הגיעה בימים אלה לידינו והועברה לטיפולם של היועצים המשפטיים שלנו. נגיב, כמקובל, בהליך המשפטי המסודר”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *