תלמידים הצילו את חייו של בן 65

תלמידים הצילו את חייו של בן 65
נשלחו צוותי הרווחה והשירות הפסיכולוגי. התלמידים שהשתתפו בחייאה
צילום: עיריית נהריה

למרבה המזל, תלמידים המתנדבים במד”א שהו בסמוך, חשו למקום והחלו בביצוע החייאה עד להגעת ניידת טיפול נמרץ

תלמידים בבית הספר שחקים בנהריה, המתנדבים במד”א, הצילו השבוע את חייו של אדם שלקה בליבו.

ביום שני נערך שיעור תנ”ך בכיתת הוותיקים שבה לומדים תושבים בני יותר מ-60. גבר בן 65 שנכח במקום, איבד את ההכרה ולקה בדום לב. אל המקום מיהרו תלמידים מכיתות י”א-י”ב המתנדבים במד”א, בהם עדן מזרחי, עמית בורנשטיין ואור ישראל. הצעירים החלו לבצע החייאה, ובמקביל הוזעקה למקום נט”ן של מד”א. החולה פונה לבית החולים נהריה, שם אובחן אוטם נרחב בשריר הלב, שחייב ביצוע צנתור.

נשלחו צוותי הרווחה והשירות הפסיכולוגי. התלמידים שהשתתפו בחייאה|צילום: עיריית נהריה
נשלחו צוותי הרווחה והשירות הפסיכולוגי. התלמידים שהשתתפו בחייאה|צילום: עיריית נהריה

עדן מזרחי, שהוביל את מאמצי ההחייאה: “שמעתי שמישהו התעלף באודיטוריום, והגעתי מהר לראות מה קרה. ראיתי שיש המולה וניסיתי להרגיע. ראיתי אדם כחול, ללא נשימה, דופק והכרה. עם עוד חברים הורדנו אותו לרצפה, והתחלתי לבצע פעולות החייאה עד להגעת הצוות הרפואי, שטיפל בו. עזרנו להם עד שחזרו הדופק והנשימה, והוא הוסע לבית החולים. לפי מה שאני יודע, כרגע הוא במצב קשה. אני מתרגש, אבל אני שמח שהצלחנו לפחות לייצב את מצבו”.

מנהל בית הספר, אבי מנשס: “המקרה קרה במסגרת שיעור תנ”ך, עם המורה איריס מקמל. ישבתי במשרדי והוזעקתי לכיתה. ברגע שראיתי את ההמולה, פיניתי את התלמידים ואת הכיתה הלומדת. התלמידים ביצעו פעולות החייאה באופן מקצועי וראוי לשבח. במקביל פניתי לעיריית נהריה לעזרה, ומיד נשלחו צוותי הרווחה והשירות הפסיכולוגי לתמיכה. אני רוצה להודות לתלמידים ולכל מי שעזר על התמיכה”.

ראוי לציין כי ככל שההחייאה מתחילה בסמוך לדום הלב, גדל הסיכוי להציל חיים. ההערכות הן כי ניתן להציל עד 70 אחוז מהאנשים שלוקים בליבם במקרה שההחייאה מתבצעת בתוך ארבע דקות מרגע דום הלב.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *