תרגיל אופנוענים באזור ירושלים

תרגיל אופנוענים באזור ירושלים
להגיד תודה. אופנועני איחוד הצלה
צילום: מאיר לביא ואפרים גרינוולד

בעקבות גל הטרור 100 מתנדבים ביחידת האופנועים של “איחוד הצלה” ערכו תרגול חסר תקדים בהיקפו

בעקבות גל הטרור הבלתי נפסק, נערך יום הכשרה מיוחד לרכיבה מבצעית, לאנשי רפואת חירום המתנדבים ביחידת האופנועים של ‘איחוד הצלה’ במחוז ירושלים. באירוע השתתפו 100 מתוך 420 אופנועני הארגון, ובהם רופאים, פרמדיקים וחובשים, אשר דימו תרחישי רכיבה מבצעית שונים. ההכשרה המקצועית התבצעה בשיתוף עם צוות המדריכים של ‘אופנוען מאומן’ החברה המובילה והוותיקה בישראל להדרכות לרוכבי דו-גלגלי. המתנדבים רכבו במסלול פתלתל מעין כרם עד פארק בריטניה באזור בית גוברין תוך שהם מקבלים הדרכה ונחיות שונות לסוגי רכיבה מגוונת.

להגיד תודה. אופנועני איחוד הצלה|צילום: מאיר לביא ואפרים גרינוולד
להגיד תודה. אופנועני איחוד הצלה|צילום: מאיר לביא ואפרים גרינוולד

מנהל אגף תחבורה ב’איחוד הצלה’ זאבי סופר, הסביר כי “בימים אלו של טרור חברי יחידת האופנולנסים (אופנועי אמבולנס) הם הראשונים להגיע לזירת האירוע ולהגיש עזרה רפואית לפצועים. לכן, מצאנו לנכון לבצע תרגיל ראשון בהיקפו בישראל שיסייע למתנדבים בעת רכיבה לאירועי חירום. המטרה שלנו היא שהאופנוענים ב’איחוד הצלה’ יגיעו לזירת אירוע כמה שיותר מהר, אך באופן הבטוח ביותר שלא יסכן אותם ואת הסביבה”.

ראש סניף ירושלים ב’איחוד הצלה’ מיקי כהן סיפר כי יום ההכשרה הסתיים באירוע הוקרה למתנדבים שפועלים מאז גל הטרור ללא הפסקה. “מתנדבי יחידת האופנועים הם ליבו הפועם של סניף ירושלים ב’איחוד הצלה’ ורבים מתושבי העיר חבים להם את חייהם. ביום זה בחרנו להגיד להם תודה”.

יו”ר ‘איחוד הצלה’, הרב זאב קשש, שיבח את המתנדבים הרבים שהשתתפו בפעילות ואמר “מפעים אותי הרצון של מתנדבי הארגון להשתפר וללמוד כל הזמן, דבר שמגדיל את המקצועיות שלהם ומביא להצלת חיים”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *