סולידאריות חברתיות בימי קורונה

סולידאריות חברתיות בימי קורונה

נגיף הקורונה הוא אחד המשברים הגלובלים הגדולים ביותר מאז מלחמת העולם השנייה. לצד זאת הוא גם חושף את הסולידריות החברתית ואת פניה היפות של החברה. מי הם עשירי העולם שהעבירו מהונם לצוותים הרפואים, מי הן החברות הישראליות שתרמו מיליוני שקלים לטובת רכישת מכשירי הנשמה, כוכבת מפורסמת שהתגייסה למאבק וגם ילדת בת מצווה שהחליטה להעניק את המתנות שלה למי שזקוק לכך.

פניה היפות של החברה |צילום אתר pixabay

בעיתות משבר ומצוקה מתגלים השברים, אך מתוך השברים צומחת לה הסולידריות שמחייה את הכול. סביב משבר הקורונה מתקיימות מיליוני פעילויות של התנדבות ונתינה במדינות שונות בעולם.
כך למשל הוושינגטון פוסט דיווח כי 50 עשירי אמריקה תרמו בפומבי כמילארד דולר להקלת משבר הקורונה. התורם הפרטי הגדול ביותר בארה”ב היו מייסד מייקרופסוט ביל גייט.

עשרות מפורסמים נרתמו לטובת תרומה לחברה, בין השאר נציין את ריהאנה, הזמרת המפורסמת שתרמה מיליוני שקלים לנפגעי הקורונה ולפרואים.
לא כל התרומות הן כספיות ארגון יוניסף תרם מים נקיים, סבון, ציוד רפואי וכפפות לאנשי הרפואה .

מים נקיים, סבון וכפפות | צילום אתר pixabay

הארגון Run for your local heroes סחף עד כה 800 אלף איש בעולם במסגרת גיוס תרומות לצוותים הרפואיים. במסגרת האתגר רצים 5 ק”מ, תורמים 5 פאונד ומאתגרים 5 אנשים נוספים במדיה החברתית.

ראוי לציין כי חברות רבות ישראליות נרתמו לטובת המשבר. כך למשל חברת סנו בניהולו של יובל לנדסברג תרמה מיליון שקלים לבית החולים תל השומר לטובת רכישת מכשירי הנשמה ופתחה קרן קורונה ייעודית לצורך סיוע למספר בתי חולים.

הנהלת חברת שלמה ביטוח הודיעה על הקצאת מיליון שקל מכספי החברה לטובת קרן הלוואות ייעודית לעובדי החברה. המותג לנקום ישראל, תרם 1,000 מארזי איפור וטיפוח לצוות האחים והאחיות בבית החולים וולפסון.
ועוד מאות חברות ישראליות שבחרו לעשות טוב לאחרים כגון מוילאיי, אינטל וישקר.

דואגרים לצוותים הרפואיים.

אלפי יוזמות של אנשים פרטיים מרגשות לא פחות. כך למשל אליה, ילדת בת מצווה, רתמה את חברותיה והכינה חבילות מלאות אהבה לצוות מחלקת הקורונה בבית החולים.

המשבר העולמי כנראה כאן לפחות לשנה הקרובה, אם אי אפשר לנצח אותו לבד, לפחות טוב שאפשר להתמודד אתו יחד.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *