1,100 איש ניצלו בזכות “עזר מציון”

1,100 איש ניצלו בזכות “עזר מציון”

נשיא המדינה אירח אירוע הוקרה לחיילי צה”ל במלאת עשור לשותפות בין צה”ל למאגר הלאומי לתורמי מח

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, אירח אירוע הוקרה לחיילי צה”ל במלאת עשור לשותפות בין צה”ל למאגר הלאומי לתורמי מח עצם של “עזר מציון”. באירוע השתתפו יו”ר עזר מציון הרב חנניה צ’ולק, מנהלת המאגר ד”ר ברכה זיסר, ראש אכ”א האלוף חגי טופולנסקי ולמעלה ממאה חיילי צה”ל שתרמו מח עצם להם הוענקו במהלך האירוע תעודות הוקרה על הצלת חיים.

“לפני עשור נוצר קשר מיוחד במינו בין אחת העמותות החשובות והמשפיעות ביותר בארץ, ‘עזר מציון’, לבין צבא ההגנה לישראל,” אמר הנשיא בפתח דבריו והמשיך: “אחד הכלים המשמעותיים שפיתחה העמותה הוא מאגר לאומי לתורמי מח עצם. מתברר שעל אף הרצון הטוב ועל אף הערבות ההדדית המייחדת אותנו, העם היהודי, לא קל למצוא תורם מח עצם מתאים לחולה שנזקק להשתלת מח עצם.”

עוד הוסיף הנשיא ואמר: “מן העבר השני ניצב צבא ההגנה לישראל. את צה”ל, צה”ל שלנו, בוודאי אין צורך להציג כי הרי כל צעירה וצעיר מצטרפים לשורותיו והופכים לעצם מעצמיה של המדינה. על אף הקשיים והמהמורות הרבות צה”ל היה ועודנו – צבא העם. במובנים רבים צה”ל הוא הדי. אן. איי. של החברה הישראלית, הוא המח עצם של החברה הישראלית. החיילים והחיילות המתגייסים לשורות צה”ל מייצגים את המגוון והשוני כמו גם את החיבור של החברה הישראלית כולה. וכך עלה הרעיון ביוזמתם הברוכה של ד”ר ברכה זיסר ובעלה מוטי זיסר ז”ל, שהלך לא מזמן לעולמו, להקים מאגר לאומי של תורמי מח עצם ולשתף את צה”ל בהליך ההתרמה. כיום, במהלך שרשרת החיול, יכולים החיילים והחיילות שלנו מכל העדות והגוונים להצטרף למאגר מח עצם וכך בעתיד להציל חיים. זו תופעה מדהימה, כל כך יהודית, כל כך ישראלית, כל כך לא שגרתית. זה הביטוי העמוק ביותר של הערבות ההדדית.”

“שיתוף הפעולה בין צה”ל ועזר מציון בעשור האחרון הציל לא נפש אחת ולא שתיים אלא אלף ומאה!” אמר הנשיא והוסיף: “בהביטי במפעל החיים הזה, תרתי משמע, ברור לי כי עוצמתו תלויה במסירות האנשים שלוקחים בו חלק. חשוב שנזכור, במקום בו נבנה חומות בינינו לבין עצמינו שם גם ניפול. במקום בו נושיט יד ניתן מעצמנו שם נקום. אותה ערבות הדדית אותה נתינה פשוטה היא זו המחברת פשוטו כמשמעו בין אדם לאדם, היא זו היוצרת את הרקמה החיה שלנו כעם.”

מרגש. ארז רזיסלבסקי פוגש החייל שהציל אותו | צילום: מארק ניימן
מרגש. ארז רזיסלבסקי פוגש החייל שהציל אותו |
צילום: מארק ניימן

במהלך האירוע, נפגשו לראשונה בבית הנשיא, ארז רזיסלבסקי בן 45 מחדרה שחלה בלוקמיה לפני שנתיים. בגלל חומרת מחלתו הקציבו הרופאים לארז חצי שנה לחיים, אלא שאז נמצא לו תורם מתוך המאגר של חיילי צה”ל ועומר בן חורין בן 21 מרמת השרון תרם לו מח עצם והציל את חייו. ארז נשוי ולו שלושה ילדים, מאז שהחלים חזר לעסוק בספורט ולחיי שגרה והוא מתנדב בעזרה לחולי סרטן. “הרופאים אמרו לי שיש לי שישה חודשים לחיות, הגעתי לתובנה שזה מה יש. מציאת התורם הייתה מהירה, אחריה חזרתי הביתה בריא אחרי חודש, שלושה חודשים אחרי ההשתלה, כבר רכבתי על אופניים, וחזרתי לעבודה במשרה מלאה. בזכות התרומה שקיבלתי, חזרתי לחיים מלאים, המשפחה שלי קיבלה אדם חדש.”


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *